در حال بارگذاری ...
 • «نبش کوچه بن بست» در جشنواره تئاتر خیابانی منطقه ای هرسین اجرا می شود

  نرگس خاک‌کار، مسعود روستا، میلاد زنگنه، سیاوش وفایی‌نژاد و مهدی حبیبی به عنوان بازیگر و دستیار کارگردان نیزعلی خانجانی نیز دستیار کارگردان و محمد محسنی پخش موسیقی و روابط عمومی هم بر عهده سمیه احمدی است

  به گزارش تئاتر همدان، با اعلام نظر هیأت داوران بازبین، نمایش «نبش کوچه بن بست» کاری از گروه نمایشی سپید و سیاه  و به نویسندگی و کارگردانی مهدی حبیبی از نهاوند نیز جزو 10 اثر پذیرفته شده در مرحله نهایی نخستین دوره جشنواره تئاتر منطقه‌ای هرسین در استان کرمانشاه قرار گرفت که قرار است از یکم تا چهارم آذرماه در این شهرستان برگزار شود.

  بر این اساس هیأت داوران بازبین پس از بررسى و ارزیابى آثار متفاضى، تعداد 10 اثر نمایشى را بدین شرح انتخاب و معرفى کرد که تعداد 6 اثر نمایشى که عبارتند از تولیدى لیلى و مجنون به کارگردانى پژمان شاهوردى از بروجرد، استان لرستان، نبش کوچه بن بست به کارگردانى مهدى حبیبى از نهاوند، استان همدان،ویروس به کارگردانى سعید خیرالهى از دهلران، استان ایلام، شهر زیبا به کارگردانى کژال راستبین از مریوان، استان کردستان،بخشش به کارگردانى عبید رستمى از سنندج، استان کردستان،ساکن طبقه پست به کارگردانى آقاى بیژن مرادى از کرمانشاه بدون در نظر گرفتن اولویت به صورت قطعى انتخاب می‌شود 

  همچنین تعداد چهار اثر نمایشى منوط به انجام موارد اصلاحى به صورت مشروط مورد تائید قرار مى‌گیرند که عبارتند از: عجب زمونه‌اى شده به کارگردانى امیر زارع‌زاده از سقز، استان کردستان،اژدها به کارگردانى مالک آبسالان از دهلران، استان ایلام، دلقک و سیاه هر دو مى‌خندند به کارگردانى على چنارى از هرسین، استان کرمانشاه و البته یک اثر نمایشى دیگر هم به دبیرخانه جشنواره معرفى شده که در صورت  تأمین اعتبار و افزایش بودجه، به مرحله نهایى جشنواره راه مى یابد.

  مهدی حبیبی با اشاره به نقش بالای برگزاری چنین جشنواره‌هایی در شناسایی بیشتر شهرهای میزبان، گفت: متاسفانه در بسیاری از شهرها و حتی استان‌ها کمتر به مقوله برگزاری جشنواره‌های هنری توجه می‌شود در حالی که در برخی مناطق از جمله شهر مریوان این مهم به صورت جدی دنبال شده و موجبات آشنایی بیشتر مردم سایر نقاط با این شهر را فراهم کرده است.

  وی افزود: از طرفی دیگر برگزاری جشنواره‌های تئاتر در شهرستان‌ها باعث می‌شود تا فعالان تئاتر این شهرستان‌ها نیز با جدیت بیشتری اقدام به تولید آثار نمایشی کرده و بتوانند در سطح منطقه و یا کشوری بیش از پیش شناخته شوند.

  نویسنده و کارگردان نمایش خیابانی «نبش کوچه بن بست» گفت: بازیگران این کار نرگس خاک‌کار، مسعود روستا، میلاد زنگنه، سیاوش وفایی‌نژاد و مهدی حبیبی هستند؛ دستیار کارگردان نیزعلی خانجانی است.

  وی با بیان اینکه پخش موسیقی را محمد محسنی انجام می‌دهد و البته وظیفه عکاسی و روابط عمومی هم بر عهده سمیه احمدی است، تأکید کرد: نمایش «نبش کوچه بن بست» به بیان تاثیر فضای مجازی بر زندگی خانواده‌های امروز می‌پردازد. در این نمایش سعی بر این داریم تا با آسیب‌شناسی مناسب این نوع ارتباطات، تاثیرات استفاده از فضای مجازی را بر خانواده، جوانان و بطور کلی نسلی که از آن استفاده می‌کند، را مورد بررسی بیشتر قرار دهیم.
  مطالب مرتبط

  توسط گروه تئاتر بوعلی

«نمایش نامه بیرون جلوی در » در همدان به صحنه می رود
  توسط گروه تئاتر بوعلی

  «نمایش نامه بیرون جلوی در » در همدان به صحنه می رود

  بورشرت این نمایشنامه را با نام اصلی «Draussen vor der Tur» نوشته و منتشر کرده است. نمایش« بیرون جلوی در»دربارۀ بکمان سربازی است که پس از سه سال اسارت به وطن اش آلمان-که حالا دیگر جز ویرانه ای از آن باقی نمانده است- باز میگردد .او که در هنگام بازگشت به خانه ،همسرش را از آن دیگری می یابد، ...

  |

  توسط گروه پژواک

نمایش های « بچه های آقاجون » و « رویای پانته آ » در تویسرکان به روی صحنه می رود
  توسط گروه پژواک

  نمایش های « بچه های آقاجون » و « رویای پانته آ » در تویسرکان به روی صحنه می رود

  دو نمایش« بچه های آقا جون» و «رویای پانته آ» در قالب جنگ فجر 96 به کارگردانی معصومه پورستار از 14 بهمن الی 29 بهمن در سه سانس ساعت 8 ، 10 و 17 در تالار فردوسی تویسرکان به روی صحنه می‌رود.

  |

  توسط گروه قائم

نمایش « شوق آقا » در تویسرکان به صحنه می‌رود
  توسط گروه قائم

  نمایش « شوق آقا » در تویسرکان به صحنه می‌رود

  نمایش کمدی طنز سوسن اقا داستان زنی است که در جلوی خانه ثروتمندی بساط دست فروشی راه انداخته ومشغول کاسبی میباشد و در کنار او چند جوان نیز مشغول کار کردن هستند که همگی را سوسن اقا حمایت میکند و صاحب خانه که دکتر پولداری است با انان م و حضورشان مخالفت میکند . دختر دکتر عاشق یکی از ...

  |

  نظرات کاربران