در حال بارگذاری ...
 • «نبش کوچه بن بست» در جشنواره تئاتر خیابانی منطقه ای هرسین اجرا می شود

  نرگس خاک‌کار، مسعود روستا، میلاد زنگنه، سیاوش وفایی‌نژاد و مهدی حبیبی به عنوان بازیگر و دستیار کارگردان نیزعلی خانجانی نیز دستیار کارگردان و محمد محسنی پخش موسیقی و روابط عمومی هم بر عهده سمیه احمدی است

  به گزارش تئاتر همدان، با اعلام نظر هیأت داوران بازبین، نمایش «نبش کوچه بن بست» کاری از گروه نمایشی سپید و سیاه  و به نویسندگی و کارگردانی مهدی حبیبی از نهاوند نیز جزو 10 اثر پذیرفته شده در مرحله نهایی نخستین دوره جشنواره تئاتر منطقه‌ای هرسین در استان کرمانشاه قرار گرفت که قرار است از یکم تا چهارم آذرماه در این شهرستان برگزار شود.

  بر این اساس هیأت داوران بازبین پس از بررسى و ارزیابى آثار متفاضى، تعداد 10 اثر نمایشى را بدین شرح انتخاب و معرفى کرد که تعداد 6 اثر نمایشى که عبارتند از تولیدى لیلى و مجنون به کارگردانى پژمان شاهوردى از بروجرد، استان لرستان، نبش کوچه بن بست به کارگردانى مهدى حبیبى از نهاوند، استان همدان،ویروس به کارگردانى سعید خیرالهى از دهلران، استان ایلام، شهر زیبا به کارگردانى کژال راستبین از مریوان، استان کردستان،بخشش به کارگردانى عبید رستمى از سنندج، استان کردستان،ساکن طبقه پست به کارگردانى آقاى بیژن مرادى از کرمانشاه بدون در نظر گرفتن اولویت به صورت قطعى انتخاب می‌شود 

  همچنین تعداد چهار اثر نمایشى منوط به انجام موارد اصلاحى به صورت مشروط مورد تائید قرار مى‌گیرند که عبارتند از: عجب زمونه‌اى شده به کارگردانى امیر زارع‌زاده از سقز، استان کردستان،اژدها به کارگردانى مالک آبسالان از دهلران، استان ایلام، دلقک و سیاه هر دو مى‌خندند به کارگردانى على چنارى از هرسین، استان کرمانشاه و البته یک اثر نمایشى دیگر هم به دبیرخانه جشنواره معرفى شده که در صورت  تأمین اعتبار و افزایش بودجه، به مرحله نهایى جشنواره راه مى یابد.

  مهدی حبیبی با اشاره به نقش بالای برگزاری چنین جشنواره‌هایی در شناسایی بیشتر شهرهای میزبان، گفت: متاسفانه در بسیاری از شهرها و حتی استان‌ها کمتر به مقوله برگزاری جشنواره‌های هنری توجه می‌شود در حالی که در برخی مناطق از جمله شهر مریوان این مهم به صورت جدی دنبال شده و موجبات آشنایی بیشتر مردم سایر نقاط با این شهر را فراهم کرده است.

  وی افزود: از طرفی دیگر برگزاری جشنواره‌های تئاتر در شهرستان‌ها باعث می‌شود تا فعالان تئاتر این شهرستان‌ها نیز با جدیت بیشتری اقدام به تولید آثار نمایشی کرده و بتوانند در سطح منطقه و یا کشوری بیش از پیش شناخته شوند.

  نویسنده و کارگردان نمایش خیابانی «نبش کوچه بن بست» گفت: بازیگران این کار نرگس خاک‌کار، مسعود روستا، میلاد زنگنه، سیاوش وفایی‌نژاد و مهدی حبیبی هستند؛ دستیار کارگردان نیزعلی خانجانی است.

  وی با بیان اینکه پخش موسیقی را محمد محسنی انجام می‌دهد و البته وظیفه عکاسی و روابط عمومی هم بر عهده سمیه احمدی است، تأکید کرد: نمایش «نبش کوچه بن بست» به بیان تاثیر فضای مجازی بر زندگی خانواده‌های امروز می‌پردازد. در این نمایش سعی بر این داریم تا با آسیب‌شناسی مناسب این نوع ارتباطات، تاثیرات استفاده از فضای مجازی را بر خانواده، جوانان و بطور کلی نسلی که از آن استفاده می‌کند، را مورد بررسی بیشتر قرار دهیم.
  مطالب مرتبط

  نگاهی به آمار اجراهای عمومی در سال 1396 استان همدان

چراغ این خانه روشن است
  نگاهی به آمار اجراهای عمومی در سال 1396 استان همدان

  چراغ این خانه روشن است

  150 هزار تماشاگر از  مجموع 1620 اجرای صحنه ای دیدن کرده اند که آمار قابل توجهی است و در کنار پایلوت بودن استان همدان در بخش تئاتر کودک و نوجوان در سایه جشنواره بین المللی تئاتر کودک ونوجوان همدان باعث شده است تئاتر در سبد کالای خانوار قرار بگیرد

  |

  با معرفی فلسفه سفره هفت سین

نمایش خیابانی « سفره هفت سین» در آرامگاه باباطاهر اجرا می شود
  با معرفی فلسفه سفره هفت سین

  نمایش خیابانی « سفره هفت سین» در آرامگاه باباطاهر اجرا می شود

  ارباب به حاجی فیروز دستور می دهد تا برود و از حقوق های که گرفته است برای عید آجیل و شیرینی بخرد و حاجی فیروز می گوید پس سفره هفت سین چه می شود؟ ارباب می گوید با سین های که توی حجره دارند سفره را بچیند و حاجی فیروز  فلسفه سین های سفره هفت سین را توضیح می دهد.

  |

  در پایان چهارمین جشنواره طنز دیواندره

تویسرکانی ها با نمایش« فردهای منحصر به فرد» دست پر برگشتند
  در پایان چهارمین جشنواره طنز دیواندره

  تویسرکانی ها با نمایش« فردهای منحصر به فرد» دست پر برگشتند

   فارس باقری، یوسف باپیری و رفیق نصرتی داوران چهارمین جشنواره منطقه ای تئاتر طنز دیواندره  نفرات برتر را  اعلام کردندکه هنرمندان تویسرکانی بیشترین جوایز را به خود اختصاص دادند.

  |

  نظرات کاربران