در حال بارگذاری ...
 • در میان استقبال تماشاگران

  10 نمایش در روز چهارم جشنواره اجرا می شود

  در سومین روز از بیست چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان ۶ نمایش صحنه‌ای و ۴ نمایش خیابانی اجرا می شوند.

  به گزارش تئاتر همدان- نمایش «جیک جیکو در مزرعه»به نویسندگی و کارگردانی حسین مزینانی از مشهد در بخش مسابقه تئاتر ایران در سالن اصلی آوینی اجرا می شود.
  در این روز پلاتوی تئاترشهر پذیرای هنرمندان نمایش «ماه پیشونی» اثری از آزاده انصاری از تهران است و در سالن اصلی بوعلی نیز تئاتر «نوازنده کوچک» به نویسندگی هی بک کن در بخش مسابقه بین الملل  تنها در دو سانس 15 و 17:30 به روی صحنه می رود که کارگردانی این کار بر عهده کیل جون لی از کره جنوبی است.
   «نجات مادر» اثری از مهناز آقایی از مشهد در پلاتوی عبادی و نمایش «خرگوش و لاک پشت» به کارگردانی سعید صادقی از تهران که در سالن نمایش اداره کل ارشاد اجرا می شود،  از دیگر نمایش های روز سوم هستند.
  در تالار فجر نیز نمایش «عقل صورتی»به کارگردانی  مهدی فرشیدی سپهر  به روی صحنه می رود.
  «بازی و کودک» از مریم مهدی پور ، «مبارک باشد»به کارگردانی حبیب اله ناصری،  «سبز سبز » اثری از مهدی صالحیار و «خواستن و توانستن است» نام چهار نمایش خیابانی روز چهارم جشنواره است که در محوطه مجتمع شهید آوینی برای علاقه مندان به این نمایش اجرا خواهد شد.
  نمایش های روز چهارم نیز همچون دو روز گذشته در سه سانس ١٠، ١٥ و 17:30 برای تماشاگران تئاتر کودک و نوجوان به روی صحنه می رود.
  گفتنی است کارگاه آموزشی «دنیای کاغذی» با تدریس گری‌فریدمن از استرالیا هم فردا در دو نوبت صبح و بعدازظهر در ساعت های 9 تا 12 و 15 تا 18 کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همدان، واقع در میدان آرامگاه باباطاهر برگزار خواهد شد.
  مطالب مرتبط

  نگاهی به آمار اجراهای عمومی در سال 1396 استان همدان

چراغ این خانه روشن است
  نگاهی به آمار اجراهای عمومی در سال 1396 استان همدان

  چراغ این خانه روشن است

  150 هزار تماشاگر از  مجموع 1620 اجرای صحنه ای دیدن کرده اند که آمار قابل توجهی است و در کنار پایلوت بودن استان همدان در بخش تئاتر کودک و نوجوان در سایه جشنواره بین المللی تئاتر کودک ونوجوان همدان باعث شده است تئاتر در سبد کالای خانوار قرار بگیرد

  |

  با معرفی فلسفه سفره هفت سین

نمایش خیابانی « سفره هفت سین» در آرامگاه باباطاهر اجرا می شود
  با معرفی فلسفه سفره هفت سین

  نمایش خیابانی « سفره هفت سین» در آرامگاه باباطاهر اجرا می شود

  ارباب به حاجی فیروز دستور می دهد تا برود و از حقوق های که گرفته است برای عید آجیل و شیرینی بخرد و حاجی فیروز می گوید پس سفره هفت سین چه می شود؟ ارباب می گوید با سین های که توی حجره دارند سفره را بچیند و حاجی فیروز  فلسفه سین های سفره هفت سین را توضیح می دهد.

  |

  در پایان چهارمین جشنواره طنز دیواندره

تویسرکانی ها با نمایش« فردهای منحصر به فرد» دست پر برگشتند
  در پایان چهارمین جشنواره طنز دیواندره

  تویسرکانی ها با نمایش« فردهای منحصر به فرد» دست پر برگشتند

   فارس باقری، یوسف باپیری و رفیق نصرتی داوران چهارمین جشنواره منطقه ای تئاتر طنز دیواندره  نفرات برتر را  اعلام کردندکه هنرمندان تویسرکانی بیشترین جوایز را به خود اختصاص دادند.

  |

  نظرات کاربران