در حال بارگذاری ...
 • کارگردان بخش نوجوان و مسابقه تئاتر ایران:

  «آهای تو دیگه کی هستی» نمایشی پیرامون نیکی و بدی است

   اسدالله اسدی که به‌عنوان نویسنده و کارگردان با نمایش «آهای تو دیگه کی هستی» از اصفهان در بخش نوجوان و مسابقه تئاتر ایران بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک نوجوان حضور دارد، درباره داستان «آهای تو دیگه کی هستی» گفت: مضمون نمایش پیرامون نیکی و بدی است. همچنین نمایشنامه اقتباسی از یکی از داستان‌های کتاب «جوامع الحکایات و لوامع روایات» اثر محمد عوفی و کتاب «ببر دیوانه و مرد فرزانه» نوشته قطب‌الدین صادقی است

  به گزارش تئاتر همدان - اسدالله اسدی که به‌عنوان نویسنده و کارگردان با نمایش «آهای تو دیگه کی هستی» از اصفهان در بخش نوجوان و مسابقه تئاتر ایران بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک نوجوان حضور دارد، درباره داستان «آهای تو دیگه کی هستی» گفت: مضمون نمایش پیرامون نیکی و بدی است. همچنین نمایشنامه اقتباسی از یکی از داستان‌های کتاب «جوامع الحکایات و لوامع روایات» اثر محمد عوفی و کتاب «ببر دیوانه و مرد فرزانه» نوشته قطب‌الدین صادقی است.
  اسدی ضمن اعلام این نکته که اجرای عمومی نمایش خود را در شهرستان اصفهان روی صحنه برده است، درباره امکانات این شهر و میزان پرداختن به تئاتر کودک و نوجوان در شهر اصفهان، گفت: در شهر اصفهان هم همچون سایر شهرستان‌ها چندان به تئاتر کودک پرداخته نمی‌شود. ما حتی سالن اختصاصی برای تئاتر کودک نداریم. البته این مسئله تنها به اصفهان محدود نمی‌شود و اغلب شهرستان‌ها با این مشکل دست‌به‌گریبان هستند. حتی شهر تهران که مرکز تئاتر ایران محسوب می‌شود هم نسبت به جمعیت شهر، سالن‌های کمی برای تئاتر کودک و نوجوان دارد که این سالن‌ها هم بسیار قدیمی هستند!
  کارگردان «آهای تو دیگه کی هستی» میزان استقبال از این نمایش در زمان اجرای عمومی را مناسب دانست و گفت: البته همواره تئاتر نوجوان از تئاتر کودک شرایط دشوارتری دارد و آثار بخش کودک از استقبال بیشتری برخوردار می‌شود چون پدرها و مادرها کودکان خود را به سالن می‌آورند اما آوردن نوجوانان به سالن تئاتر کار دشواری است. حتی زمانی‌که قرار است از سوی مدارس دانش‌آموزان را برای دیدن تئاتر به سالن بیاورند، شاهد هستیم که دبیرستان‌ها چندان به این کار رغبت نشان نمی‌دهند.
  این هنرمند عرصه تئاتر انتخاب آثار جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان از میان نمایش‌های روی صحنه رفته را امری مثبت ارزیابی کرد و گفت: نمایش‌هایی که از بخش مرور به جشنواره‌ها وارد می‌شوند، از فیلتر مخاطبان که داوران اصلی آثار هستند رد شده‌اند و پس از چکش‌کاری، وارد جشنواره شده‌اند. از سویی دیگر سال‌ها بود که دیگر در شهرستان‌ها نمایش‌ها به اجرای عمومی نمی‌رسیدند. گروه‌های تئاتر برای حضور در جشنواره‌ها نمایش آماده می‌کردند و گروهی این آثار را می‌دیدند و از میان آن‌ها انتخاب می‌کردند اما پس از جشنواره مکانی برای اجرای آن‌ها پیدا نمی‌کردند اما با به‌وجود آمدن قانونی که بر مبنای آن آثار باید پس از اجرای عمومی به جشنواره‌ها راه می‌یافتند، اجرای عمومی در شهرستان‌ها رونق گرفته است.
  «آهای تو دیگه کی هستی» روز دوشنبه 13 آذرماه در سه نوبت؛ 10 صبح، 15 و 17:30 در تالار اصلی مجتمع فرهنگی‌سینمایی شهید آوینی شهر همدان روی صحنه می‌رود.
  اسدالله اسدی؛ نویسنده و کارگردان نمایش است. گروه بازیگران این اثر را بیژن گنجعلی، شهران باقری، مهدی فدایی، مهرداد باقری، امین طاهری، حمید اکبری، حمید کردسیچانی، سینا فاضلی، علیرضا خدری، مهدی بصراوی و سهیلا توکلی تشکیل می‌دهند. از دیگر عوامل این نمایش می‌توان به احمد پناه‌نجات؛ طراحی صحنه، سهیلا توکلی؛ مدیر صحنه، اکرم ابوالمعالی؛ طراح‌لباس، مهراب شاپورزاده؛ طراح صورتک‌ها و گریم، پریچهر نظامی: طراح پوستر و بروشور، عرفان عبدی‌وند؛ دستیار کارگردان و آرزو شیروانی؛ روابط‌عمومی اشاره کرد.
  مطالب مرتبط

  توسط گروه پژواک

نمایش های « بچه های آقاجون » و « رویای پانته آ » در تویسرکان به روی صحنه می رود
  توسط گروه پژواک

  نمایش های « بچه های آقاجون » و « رویای پانته آ » در تویسرکان به روی صحنه می رود

  دو نمایش« بچه های آقا جون» و «رویای پانته آ» در قالب جنگ فجر 96 به کارگردانی معصومه پورستار از 14 بهمن الی 29 بهمن در سه سانس ساعت 8 ، 10 و 17 در تالار فردوسی تویسرکان به روی صحنه می‌رود.

  |

  توسط گروه قائم

نمایش « شوق آقا » در تویسرکان به صحنه می‌رود
  توسط گروه قائم

  نمایش « شوق آقا » در تویسرکان به صحنه می‌رود

  نمایش کمدی طنز سوسن اقا داستان زنی است که در جلوی خانه ثروتمندی بساط دست فروشی راه انداخته ومشغول کاسبی میباشد و در کنار او چند جوان نیز مشغول کار کردن هستند که همگی را سوسن اقا حمایت میکند و صاحب خانه که دکتر پولداری است با انان م و حضورشان مخالفت میکند . دختر دکتر عاشق یکی از ...

  |

  به میزبانی انجمن هنرهای نمایشی همدان

نشست مدیران روابط عمومی ادارات کل استان همدان برگزار شد
  به میزبانی انجمن هنرهای نمایشی همدان

  نشست مدیران روابط عمومی ادارات کل استان همدان برگزار شد

  این جلسه که به منظور هماهنگی و بررسی چالش های پیش روی فعالیت های گروه های نمایشی برگزار شد.دراین نشست راهکارهای جذب مردم برای دیدن نمایشها وچگونگی همکاری انجمن با ادارات وارگانها بررسی وتبادل نظر شد.

  |

  نظرات کاربران