در حال بارگذاری ...
 • در بخش (خردسال) جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان

  مشارکت تماشاگران در اجرای نمایش «نجات مادر»

  در این نمایش خنده مادری مهربان ربوده شده. فرزند در پی خنده‌های مادر از تمام مسیرهای هموار و ناهموار عبور می‌کند و سختی‌های زیادی را برای بازگرداندن لبخند مادر پشت سر می‌گذارد.

  به گزارش تئاتر همدان- مهناز آقایی قابلیت اجرای نمایش عروسکی را برای خردسالان بسیار بالا دانست و گفت: اجرای صحنه‌ای نمایش «نجات مادر» را سال گذشته در بخش بین‌الملل جشنواره دیدم. به نظرم نمایش‌نامه پتانسیل و قابلیت اجرا به صورت عروسکی را برای خردسال داشت. با این گروه آشنا شدم و خواستم متن را ترجمه و کار کنم. 
  وی ادامه داد: در اجرا یکسری دیالوگ‌ها با توجه به مخاطب خردسال و هم‌خوانی نداشتن با فرهنگ کشورمان حذف شده ولی به کلیت اثر وفادارم. 
  آقایی آشنایی خردسالان با مفهوم رنگ‌ها را پیام اصلی نمایش دانست و افزود: تنالیته رنگ‌ها و طیف تیره  و روشن همچنین رسیدن به شادی و خندیدن در «نجات مادر» نمایش داده می‌شود. 
  وی با این توضیح که طراحی صحنه پرتابل و البته کاربردی است، تصریح کرد: با استفاده از متریال پارچه صحنه تغییر می‌کند. همچنین در اجرا از عروسک‌های دست‌کشی، ماپت و انگشتی استفاده می‌شود.
  ساختار نمایش «نجات مادر» به گونه‌ای طراحی شده که تماشاگر در اجرا مشارکت دارد. در این نمایش خنده مادری مهربان ربوده شده. فرزند در پی خنده‌های مادر از تمام مسیرهای هموار و ناهموار عبور می‌کند و سختی‌های زیادی را برای بازگرداندن لبخند مادر پشت سر می‌گذارد.
  سحر حسن‌زاده و سارا محمدزاده بازیگر وعروسک‌گردان نمایشند. سیدجواد رحیم‌زاده مشاور کارگردان، مجید بخششیان و سجاد انتظاری طراحی و اجرای صحنه را به عهده دارند. مهناز آقایی نیز طراحی لباس و ساخت عروسک را انجام داده است.
  آهنگ‌ساز نمایش «نجات مادر» محمد اسلامی محسوب می‌شود. 

  وی در بیست ودومین دوره جشنواره برای طراحی لباس نمایش «راه طولانی سلام» در بخش نوجوان تقدیر شد.
  مطالب مرتبط

  نگاهی به آمار اجراهای عمومی در سال 1396 استان همدان

چراغ این خانه روشن است
  نگاهی به آمار اجراهای عمومی در سال 1396 استان همدان

  چراغ این خانه روشن است

  150 هزار تماشاگر از  مجموع 1620 اجرای صحنه ای دیدن کرده اند که آمار قابل توجهی است و در کنار پایلوت بودن استان همدان در بخش تئاتر کودک و نوجوان در سایه جشنواره بین المللی تئاتر کودک ونوجوان همدان باعث شده است تئاتر در سبد کالای خانوار قرار بگیرد

  |

  با معرفی فلسفه سفره هفت سین

نمایش خیابانی « سفره هفت سین» در آرامگاه باباطاهر اجرا می شود
  با معرفی فلسفه سفره هفت سین

  نمایش خیابانی « سفره هفت سین» در آرامگاه باباطاهر اجرا می شود

  ارباب به حاجی فیروز دستور می دهد تا برود و از حقوق های که گرفته است برای عید آجیل و شیرینی بخرد و حاجی فیروز می گوید پس سفره هفت سین چه می شود؟ ارباب می گوید با سین های که توی حجره دارند سفره را بچیند و حاجی فیروز  فلسفه سین های سفره هفت سین را توضیح می دهد.

  |

  در پایان چهارمین جشنواره طنز دیواندره

تویسرکانی ها با نمایش« فردهای منحصر به فرد» دست پر برگشتند
  در پایان چهارمین جشنواره طنز دیواندره

  تویسرکانی ها با نمایش« فردهای منحصر به فرد» دست پر برگشتند

   فارس باقری، یوسف باپیری و رفیق نصرتی داوران چهارمین جشنواره منطقه ای تئاتر طنز دیواندره  نفرات برتر را  اعلام کردندکه هنرمندان تویسرکانی بیشترین جوایز را به خود اختصاص دادند.

  |

  نظرات کاربران