در حال بارگذاری ...
 • در بخش (خردسال) جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان

  مشارکت تماشاگران در اجرای نمایش «نجات مادر»

  در این نمایش خنده مادری مهربان ربوده شده. فرزند در پی خنده‌های مادر از تمام مسیرهای هموار و ناهموار عبور می‌کند و سختی‌های زیادی را برای بازگرداندن لبخند مادر پشت سر می‌گذارد.

  به گزارش تئاتر همدان- مهناز آقایی قابلیت اجرای نمایش عروسکی را برای خردسالان بسیار بالا دانست و گفت: اجرای صحنه‌ای نمایش «نجات مادر» را سال گذشته در بخش بین‌الملل جشنواره دیدم. به نظرم نمایش‌نامه پتانسیل و قابلیت اجرا به صورت عروسکی را برای خردسال داشت. با این گروه آشنا شدم و خواستم متن را ترجمه و کار کنم. 
  وی ادامه داد: در اجرا یکسری دیالوگ‌ها با توجه به مخاطب خردسال و هم‌خوانی نداشتن با فرهنگ کشورمان حذف شده ولی به کلیت اثر وفادارم. 
  آقایی آشنایی خردسالان با مفهوم رنگ‌ها را پیام اصلی نمایش دانست و افزود: تنالیته رنگ‌ها و طیف تیره  و روشن همچنین رسیدن به شادی و خندیدن در «نجات مادر» نمایش داده می‌شود. 
  وی با این توضیح که طراحی صحنه پرتابل و البته کاربردی است، تصریح کرد: با استفاده از متریال پارچه صحنه تغییر می‌کند. همچنین در اجرا از عروسک‌های دست‌کشی، ماپت و انگشتی استفاده می‌شود.
  ساختار نمایش «نجات مادر» به گونه‌ای طراحی شده که تماشاگر در اجرا مشارکت دارد. در این نمایش خنده مادری مهربان ربوده شده. فرزند در پی خنده‌های مادر از تمام مسیرهای هموار و ناهموار عبور می‌کند و سختی‌های زیادی را برای بازگرداندن لبخند مادر پشت سر می‌گذارد.
  سحر حسن‌زاده و سارا محمدزاده بازیگر وعروسک‌گردان نمایشند. سیدجواد رحیم‌زاده مشاور کارگردان، مجید بخششیان و سجاد انتظاری طراحی و اجرای صحنه را به عهده دارند. مهناز آقایی نیز طراحی لباس و ساخت عروسک را انجام داده است.
  آهنگ‌ساز نمایش «نجات مادر» محمد اسلامی محسوب می‌شود. 

  وی در بیست ودومین دوره جشنواره برای طراحی لباس نمایش «راه طولانی سلام» در بخش نوجوان تقدیر شد.
  مطالب مرتبط

  توسط گروه پژواک

نمایش های « بچه های آقاجون » و « رویای پانته آ » در تویسرکان به روی صحنه می رود
  توسط گروه پژواک

  نمایش های « بچه های آقاجون » و « رویای پانته آ » در تویسرکان به روی صحنه می رود

  دو نمایش« بچه های آقا جون» و «رویای پانته آ» در قالب جنگ فجر 96 به کارگردانی معصومه پورستار از 14 بهمن الی 29 بهمن در سه سانس ساعت 8 ، 10 و 17 در تالار فردوسی تویسرکان به روی صحنه می‌رود.

  |

  توسط گروه قائم

نمایش « شوق آقا » در تویسرکان به صحنه می‌رود
  توسط گروه قائم

  نمایش « شوق آقا » در تویسرکان به صحنه می‌رود

  نمایش کمدی طنز سوسن اقا داستان زنی است که در جلوی خانه ثروتمندی بساط دست فروشی راه انداخته ومشغول کاسبی میباشد و در کنار او چند جوان نیز مشغول کار کردن هستند که همگی را سوسن اقا حمایت میکند و صاحب خانه که دکتر پولداری است با انان م و حضورشان مخالفت میکند . دختر دکتر عاشق یکی از ...

  |

  به میزبانی انجمن هنرهای نمایشی همدان

نشست مدیران روابط عمومی ادارات کل استان همدان برگزار شد
  به میزبانی انجمن هنرهای نمایشی همدان

  نشست مدیران روابط عمومی ادارات کل استان همدان برگزار شد

  این جلسه که به منظور هماهنگی و بررسی چالش های پیش روی فعالیت های گروه های نمایشی برگزار شد.دراین نشست راهکارهای جذب مردم برای دیدن نمایشها وچگونگی همکاری انجمن با ادارات وارگانها بررسی وتبادل نظر شد.

  |

  نظرات کاربران