در حال بارگذاری ...
مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر خبر داد

روزهایی به رنگ تئاتر در ملایر

مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ملایر از اجرای ۳۳ نمایش در ملایر توسط گروه‌های هنری شهرستان در سال جاری خبر داد.

به گزارش تئاتر همدان- مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست مشورتی با  فعالان تئاتر ملایر ضمن بررسی  راهکارهای تقویت هنر نمایش در ملایر اظهار کرد: هدف ما از برگزاری این نشست، تعامل و همکاری با هنرمندان نمایش و گسترش فعالیت‌های هنر نمایش بوده و با توجه به گذشته درخشان این هنر در ملایر، سعی و تلاش ما رونق روزافزون آن است.

وی  افزود: یکی از اهداف اساسی ما این است که در کار هنری به حداقل‌ها قانع نباشیم و محدود به حداقل‌های قانونی تعریف شده نشویم و در این خصوص از ظرفیت و توان بالای هنرمندان در جشنواره‌های محلی و استانی استفاده کنیم.

مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ملایر با اشاره به برگزاری جشنواره مبل و منبت ملایر و دیگر جشنواره‌های برگزار شده است، گفت: تا زمانی که در سطح شهرستان گروه‌های هنری و نمایشی خوب داریم، انتظار بر این است که از دیگر هنرمندان خارج از شهرستان استفاده نکنیم.

وی تصریح کرد: در بعضی مواقع برای تنوع بخشی و پیشرفت هنر موسیقی، تئاتر و... حضور هنرمندان برجسته از دیگر نقاط کشور را لازم و ضروری می‌دانیم.

جمالی‌زاده تعداد 33 نمایش اجرا شده در امسال را یکی از شاخص‌های این اداره دانست و افزود: تعداد و کمیت را مناسب می‌دانیم اما باید دقت داشت که قصد ما ارائه کار قوی و ارزشمند و کیفی است.

وی ضمن تأکید به کارگردانان نمایش برای الگوپذیری از هنرمندان برتر و فاخر، تصریح کرد: به کار مطالعه و پژوهش در نویسندگی و کارگردانی اهمیت دهید و با توجه به آسیب‌شناسی‌هایی که صورت گرفته به منظور جلوگیری از حساسیت‌ها، با کنار زدن لُودگی‌ها می‌توانیم چارچوب‌ها و عرف‌های جامعه را نیز پاس بداریم.

مدیر اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان ملایر بر حفظ اصول، ارزش‌ها، اخلاقیات و جایگاه هنری شهرستان، تنظیم متن مناسب نمایشی و آمادگی بیشتر برای حضور در جشنواره های استانی تاکید کرد و گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی، عدم صدور مجوز برای کارهای ضعیف هنری و نمایشی، ارزیابی و بررسی نمایش‌ها توسط انجمن نماش و امور هنری اداره، حفظ و نگهداری سالن‌های نمایش و اولویت دادن به اجراها در سالن مرکز آموزش هنر را به هنرمندان و فعالان نمایش  متذکر شد.

در این نشست کارگردانان و فعالان تئاتر ملایر نیز ضمن بیان انتقادات، نظرات و پیشنهادات خود؛ برای همکاری و هم افزایی، ایجاد وفاق و همدلی بیشتر با اداره ارشاد و هنرمندان شهرستان اعلام آمادگی کردند.
مطالب مرتبط

گروه نمایشی هناسه

نمایشنامه «سکوت طولانی ته یک روایت» را در فامنین می‌خواند
گروه نمایشی هناسه

نمایشنامه «سکوت طولانی ته یک روایت» را در فامنین می‌خواند

نمایش نامه «سکوت طولانی ته یک روایت» به نویسندگی روح الله صالحی و کارگردانی محمد قیاسی کاری از گروه نمایشی هناسه روز23 مرداد ساعت 9 در سالن تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فامنین خوانده می شود.

|

در هشتمین جشنواره نمایشنامه خوانی همدان

نمایشنامه «سنتاب» در فامنین خوانده می‌شود
در هشتمین جشنواره نمایشنامه خوانی همدان

نمایشنامه «سنتاب» در فامنین خوانده می‌شود

در ادامه هشتمین جشنواره نمایش نامه خوانی همدان، نمایش نامه «سنتاب» به نویسندگی و کارگردانی مهدی کوثری یگانه روز 23 مرداد ساعت16 در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فامنین خوانده می شود.

|

توسط گروه سوشیانس

نمایش نامه « نویسنده» را در فامنین می خواند
توسط گروه سوشیانس

نمایش نامه « نویسنده» را در فامنین می خواند

در بخش مسابقه هشتمین جشنواره نمایشنامه خوانی استان همدان، نمایشنامه «نویـسنده » به نویسندگی احسان سمواتی و کارگردانی هادی لایقی کاری از گروه سوشیانس روز 24 مرداد ساعت11:30 در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فامنین خوانده می شود.

|

«کمدی تغییرات»  نمایشنامه‌خوانی می‌شود

«کمدی تغییرات» نمایشنامه‌خوانی می‌شود

در بخش رقابتی هشتمین جشنواره  نمایشنامه‌خوانی استان همدان ، نمایشنامه «کمدی تغییرات» به نویسندگی و کارگردانی مشترک بهروز ناصرشریعتی و حجت بیات کاری از گروه نمایشی هناسه در روز 23 مرداد ساعت 18:30 در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فامنین خوانده می شود.

|

کاری ازگروه نمایشی روزنه آبی

«بیداری خانه نسوان» در شهر بهار به صحنه می رود
کاری ازگروه نمایشی روزنه آبی

«بیداری خانه نسوان» در شهر بهار به صحنه می رود

«بیداری خانه نسوان» در ارتباط با درام نویسی بانوان در ایران و اتفاقاتی که در زمان کشف حجاب رخ می دهد، است. در این نمایش زنی به نام نزهت تهرانی که در فرانسه درس درام نویسی خوانده به تصور اینکه ایران بعد از کشف حجاب دارای آزادی شده است به ایران می آید و قصد دارد مکانی برای درام ...

|

توسط هیأت بازبین

آثار راه یافته به هشتمین جشنواره نمایشنامه خوانی استان همدان اعلام شدند
توسط هیأت بازبین

آثار راه یافته به هشتمین جشنواره نمایشنامه خوانی استان همدان اعلام شدند

بنا به اعلام دبیرخانه هشتمین جشنواره نمایش نامه خوانی استان همدان شانزده نمایش نامه توسط هیأت بازبین متشکل از سجاد طهماسبی، مهدی کلهری، مزدک مهیمنی و حسین صفی به عنوان داور ناظر و کارشناس تئاتر استان همدان، جهت خوانش از تاریخ 23 الی 24 مرداد در شهر فامنین معرفی شدند

|

توسط گروه نمایشی همیشه

نمایش« تقدیری به نام مت» در شهر تویسرکان به روی صحنه می رود
توسط گروه نمایشی همیشه

نمایش« تقدیری به نام مت» در شهر تویسرکان به روی صحنه می رود

نمایش« تقدیری به نام مت» به نویسندگی و کارگردانی سجاد باقری کاری از گروه نمایشی همیشه از 14 الی 24 مرداد ساعت19 در سالن آمفی تئاتر کتابخانه میر رضی شهر تویسرکان به روی صحنه می رود.

|

نظرات کاربران