در حال بارگذاری ...
 • در هفتمین جشنواره تئاتر ثمر

  نمایش « ژن » از همدان در تماشاخانه پالیز اجرا می شود

  هفتمین جشنواره‌ مردمی- دانشجویی تئاتر ثمر با حمایت حوزه هنری از روز پنجشنبه  ۱۷ الی ۲۵ اسفند  با شعار «تئاتر ثمره‌ آگاهی؛ آگاهی ثمره‌ کتابخوانی» در تماشاخانه‌ پالیز آغاز به کار می‌کند که نمایش «ژن» به نویسندگینسا بخشی وکارگردانی میلاد سلوکی از همدان روز شنبه ۱۹ اسفند ساعت ١٢ به روی صحنه خواهد رفت.

  به گزارش تئاتر همدان- هفتمین جشنواره‌ مردمی- دانشجویی تئاتر ثمر با حمایت حوزه هنری از روز پنجشنبه  17 الی 25 اسفند  با شعار «تئاتر ثمره‌ آگاهی؛ آگاهی ثمره‌ کتابخوانی» در تماشاخانه‌ پالیز آغاز به کار می‌کند که نمایش «ژن» به نویسندگینسا بخشی وکارگردانی میلاد سلوکی از همدان روز شنبه 19 اسفند ساعت ١٢ به روی صحنه خواهد رفت.

  این دوره از جشنواره در طی 8 روز پیاپی با اجرای 18 اثر تولیدی از جوانان با ذوق و استعدادخواهد بود.


  در بیانیه این جشنواره آمده است: در این وانفسای دوری از کتاب و کتابخوانی، بر آن شدیم تا با کمک هنرجویان جوان مان قدمی هرچند کوچک در راستای ترویج و تحکیم فرهنگ اصیلمان برداریم،مگرنه این که کتاب غذای روح است و جوانان آینده ساز این مرزوبوم هستند. پس با اتکا به ادبیات غنی سرزمین مان و همراهی و همدلی هنرمندان جوان در این دوره از جشنواره، برای اعتلای فرهنگ و هنر سرزمینمان گام برمی داریم.
  جشنواره مردمی دانشجویی  ثمر،از دل مردم و برای مردم است که هر سال دو بار، نقطه ی عطفی می شود بر گردهمایی هنرمندان، هنرجویان و هنردوستانی که برای زدودن غبار از دل، هنر را برمی گزینند؛هنر که نیایش جان آدمی است.
  این دوره از جشنواره در طی 8 روز پیاپی با اجرای 18 اثر تولیدی از جوانان با ذوق و استعداد، میزبان حضور بیش از 5 هزار تماشاگر تئاتر خواهد بود. 18نمایش که حاصل و ثمره ی ماه ها تلاش است، تلاشی که نمی تواند دلیلی جز عشق داشته باشد.
  ثمر روایت گر تلاش جوانانی است که روی صحنه به ثمر خواهد نشست و آغاز دستاوردهای هنری آینده خواهد بود.
  جشنواره ی تئاتر ثمر با عنایت باری تعالی و با تکیه بر تنها سرمایهاش، جوانان هنرمند و هنردوست با سیری صعودی گام به جلو برمی دارد، و افق های موفقیت را می پیماید.
  مطالب مرتبط

  کارشناس تئاتر استان همدان:

موزه تئاتر ضرورت پیش روی استان همدان
  کارشناس تئاتر استان همدان:

  موزه تئاتر ضرورت پیش روی استان همدان

  سزاوار نیست این همه تولیدات و اجراها و حضور در جشنوار ه های متفاوت در جایی به نام موزه ثبت و ضبط نشود . لازم به یاد آوری است که هنرمندان رشته ی تئاتر این استان ، می شود گفت تقریبن در همه ی جشنواره های رسمی و غیر رسمی منطقه ای ، ملی و بین المللی سراسر کشور آز جمله ؛ فجر و آیینی و ...

  |

  برای بازبینی هفدهمین جشنواره بین المللی نمایش عروسکی تهران مبارک

نمایش « اژدهاک» از همدان انتخاب شد
  برای بازبینی هفدهمین جشنواره بین المللی نمایش عروسکی تهران مبارک

  نمایش « اژدهاک» از همدان انتخاب شد

  هیأت انتخاب متون بخش بزرگسال جشنواره عروسکی تهران مبارک متشکل از مریم معینی، سلما محسنی اردهالی و میلاد اکبرنژاد 38 نمایشنامه و طرح نمایشی را به صورت قطعی و مشروط برای حضور در مرحله اول ارزیابی اجرا انتخاب و معرفی کردند که نمایش «اژدهاک» نوشته بهرام بیضایی کارگردان محمد ...

  |

  توسط هیات بازبین جشنواره شرهانی

نمایش «خط ریل آب» از همدان به جشنواره شرهانی راه پیدا کرد
  توسط هیات بازبین جشنواره شرهانی

  نمایش «خط ریل آب» از همدان به جشنواره شرهانی راه پیدا کرد

  توسط هیأت بازبین دومین جشنواره شرهانی  متشکل از سامان خلیلیان، محمد لارتی و سعید خیراللهی،از میان  66 اثر متقاضی شرکت در دومین جشنواره تئاتر خیابانی شرهانی 15 اثر را جهت حضور در  دور نهایی این جشنواره معرفی کردندکردند که نمایش خیابانی « خط ریل آب» به کارگردانی سید مهرداد ...

  |

  توسط گروه نمایشی باران

«آوازهای دیوار بی‌در» از ملایر به جشنواره صنعت نفت راه یافت
  توسط گروه نمایشی باران

  «آوازهای دیوار بی‌در» از ملایر به جشنواره صنعت نفت راه یافت

  از سوی دبیرخانه نخستین جشنواره تئاتر با موضوع صنعت نفت اسامی نمایش راه یافته به این جشنواره اعلام شد که نمایش کمدی ـ اجتماعی «آوازهای دیوار بی‌در» به نویسندگی  محمد قاسمی  و کارگردانی پری بارانی از ملایر در این جشنواره به صحنه می‌رود.

  |

  نظرات کاربران