در حال بارگذاری ...
 • در هفتمین جشنواره تئاتر ثمر

  نمایش « ژن » از همدان در تماشاخانه پالیز اجرا می شود

  هفتمین جشنواره‌ مردمی- دانشجویی تئاتر ثمر با حمایت حوزه هنری از روز پنجشنبه  ۱۷ الی ۲۵ اسفند  با شعار «تئاتر ثمره‌ آگاهی؛ آگاهی ثمره‌ کتابخوانی» در تماشاخانه‌ پالیز آغاز به کار می‌کند که نمایش «ژن» به نویسندگینسا بخشی وکارگردانی میلاد سلوکی از همدان روز شنبه ۱۹ اسفند ساعت ١٢ به روی صحنه خواهد رفت.

  به گزارش تئاتر همدان- هفتمین جشنواره‌ مردمی- دانشجویی تئاتر ثمر با حمایت حوزه هنری از روز پنجشنبه  17 الی 25 اسفند  با شعار «تئاتر ثمره‌ آگاهی؛ آگاهی ثمره‌ کتابخوانی» در تماشاخانه‌ پالیز آغاز به کار می‌کند که نمایش «ژن» به نویسندگینسا بخشی وکارگردانی میلاد سلوکی از همدان روز شنبه 19 اسفند ساعت ١٢ به روی صحنه خواهد رفت.

  این دوره از جشنواره در طی 8 روز پیاپی با اجرای 18 اثر تولیدی از جوانان با ذوق و استعدادخواهد بود.


  در بیانیه این جشنواره آمده است: در این وانفسای دوری از کتاب و کتابخوانی، بر آن شدیم تا با کمک هنرجویان جوان مان قدمی هرچند کوچک در راستای ترویج و تحکیم فرهنگ اصیلمان برداریم،مگرنه این که کتاب غذای روح است و جوانان آینده ساز این مرزوبوم هستند. پس با اتکا به ادبیات غنی سرزمین مان و همراهی و همدلی هنرمندان جوان در این دوره از جشنواره، برای اعتلای فرهنگ و هنر سرزمینمان گام برمی داریم.
  جشنواره مردمی دانشجویی  ثمر،از دل مردم و برای مردم است که هر سال دو بار، نقطه ی عطفی می شود بر گردهمایی هنرمندان، هنرجویان و هنردوستانی که برای زدودن غبار از دل، هنر را برمی گزینند؛هنر که نیایش جان آدمی است.
  این دوره از جشنواره در طی 8 روز پیاپی با اجرای 18 اثر تولیدی از جوانان با ذوق و استعداد، میزبان حضور بیش از 5 هزار تماشاگر تئاتر خواهد بود. 18نمایش که حاصل و ثمره ی ماه ها تلاش است، تلاشی که نمی تواند دلیلی جز عشق داشته باشد.
  ثمر روایت گر تلاش جوانانی است که روی صحنه به ثمر خواهد نشست و آغاز دستاوردهای هنری آینده خواهد بود.
  جشنواره ی تئاتر ثمر با عنایت باری تعالی و با تکیه بر تنها سرمایهاش، جوانان هنرمند و هنردوست با سیری صعودی گام به جلو برمی دارد، و افق های موفقیت را می پیماید.
  مطالب مرتبط

  نگاهی به آمار اجراهای عمومی در سال 1396 استان همدان

چراغ این خانه روشن است
  نگاهی به آمار اجراهای عمومی در سال 1396 استان همدان

  چراغ این خانه روشن است

  150 هزار تماشاگر از  مجموع 1620 اجرای صحنه ای دیدن کرده اند که آمار قابل توجهی است و در کنار پایلوت بودن استان همدان در بخش تئاتر کودک و نوجوان در سایه جشنواره بین المللی تئاتر کودک ونوجوان همدان باعث شده است تئاتر در سبد کالای خانوار قرار بگیرد

  |

  با معرفی فلسفه سفره هفت سین

نمایش خیابانی « سفره هفت سین» در آرامگاه باباطاهر اجرا می شود
  با معرفی فلسفه سفره هفت سین

  نمایش خیابانی « سفره هفت سین» در آرامگاه باباطاهر اجرا می شود

  ارباب به حاجی فیروز دستور می دهد تا برود و از حقوق های که گرفته است برای عید آجیل و شیرینی بخرد و حاجی فیروز می گوید پس سفره هفت سین چه می شود؟ ارباب می گوید با سین های که توی حجره دارند سفره را بچیند و حاجی فیروز  فلسفه سین های سفره هفت سین را توضیح می دهد.

  |

  در پایان چهارمین جشنواره طنز دیواندره

تویسرکانی ها با نمایش« فردهای منحصر به فرد» دست پر برگشتند
  در پایان چهارمین جشنواره طنز دیواندره

  تویسرکانی ها با نمایش« فردهای منحصر به فرد» دست پر برگشتند

   فارس باقری، یوسف باپیری و رفیق نصرتی داوران چهارمین جشنواره منطقه ای تئاتر طنز دیواندره  نفرات برتر را  اعلام کردندکه هنرمندان تویسرکانی بیشترین جوایز را به خود اختصاص دادند.

  |

  نظرات کاربران