مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر خبر داد

روزهایی به رنگ تئاتر در ملایر

مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ملایر از اجرای ۳۳ نمایش در ملایر توسط گروه‌های هنری شهرستان در سال جاری خبر داد.

به گزارش تئاتر همدان- مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست مشورتی با  فعالان تئاتر ملایر ضمن بررسی  راهکارهای تقویت هنر نمایش در ملایر اظهار کرد: هدف ما از برگزاری این نشست، تعامل و همکاری با هنرمندان نمایش و گسترش فعالیت‌های هنر نمایش بوده و با توجه به گذشته درخشان این هنر در ملایر، سعی و تلاش ما رونق روزافزون آن است. وی  افزود: یکی از اهداف اساسی ما این است که در کار هنری به حداقل‌ها قانع نباشیم و محدود به حداقل‌های قانونی تعریف شده نشویم و در این خصوص از ظرفیت و توان بالای هنرمندان در جشنواره‌های محلی و استانی استفاده کنیم. مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ملایر با اشاره به برگزاری جشنواره مبل و منبت ملایر و دیگر جشنواره‌های برگزار شده است، گفت: تا زمانی که در سطح شهرستان گروه‌های هنری و نمایشی خوب داریم، انتظار بر این است که از دیگر هنرمندان خارج از شهرستان استفاده نکنیم. وی تصریح کرد: در بعضی مواقع برای تنوع بخشی و پیشرفت هنر موسیقی، تئاتر و... حضور هنرمندان برجسته از دیگر نقاط کشور را لازم و ضروری می‌دانیم. جمالی‌زاده تعداد ۳۳ نمایش اجرا شده در امسال را یکی از شاخص‌های این اداره دانست و افزود: تعداد و کمیت را مناسب می‌دانیم اما باید دقت داشت که قصد ما ارائه کار قوی و ارزشمند و کیفی است. وی ضمن تأکید به کارگردانان نمایش برای الگوپذیری از هنرمندان برتر و فاخر، تصریح کرد: به کار مطالعه و پژوهش در نویسندگی و کارگردانی اهمیت دهید و با توجه به آسیب‌شناسی‌هایی که صورت گرفته به منظور جلوگیری از حساسیت‌ها، با کنار زدن لُودگی‌ها می‌توانیم چارچوب‌ها و عرف‌های جامعه را نیز پاس بداریم. مدیر اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان ملایر بر حفظ اصول، ارزش‌ها، اخلاقیات و جایگاه هنری شهرستان، تنظیم متن مناسب نمایشی و آمادگی بیشتر برای حضور در جشنواره های استانی تاکید کرد و گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی، عدم صدور مجوز برای کارهای ضعیف هنری و نمایشی، ارزیابی و بررسی نمایش‌ها توسط انجمن نماش و امور هنری اداره، حفظ و نگهداری سالن‌های نمایش و اولویت دادن به اجراها در سالن مرکز آموزش هنر را به هنرمندان و فعالان نمایش  متذکر شد. در این نشست کارگردانان و فعالان تئاتر ملایر نیز ضمن بیان انتقادات، نظرات و پیشنهادات خود؛ برای همکاری و هم افزایی، ایجاد وفاق و همدلی بیشتر با اداره ارشاد و هنرمندان شهرستان اعلام آمادگی کردند.
مطالب مرتبط

در ادامه نشست های نمایش نامه خوانی

نمایش نامه «میخ فولادی» در همدان خوانش می شود
در ادامه نشست های نمایش نامه خوانی

نمایش نامه «میخ فولادی» در همدان خوانش می شود

نمایش نامه میخ فولادی به نویسندگی مهدی شادمانی روشن و به کارگردانی محمدمهدی همراز روز چهارشنبه 29 فروردین ساعت 17 در پلاتو مجتمع شهید آوینی خوانش می شود.

|

توسط گروه نمایشی یاس کبود

نمایش« حیدر» در ملایر به  صحنه می‌رود
توسط گروه نمایشی یاس کبود

نمایش« حیدر» در ملایر به صحنه می‌رود

حیدر که تقریبا در خانه عمویش بزرگ شده تصمیم می‌گیرد با دختر عمویش لیلا ازدواج کند.او یک سپاهی است و شرایط خود را همان ابتدا می‌گوید که ممکن است هر اتفاقی برایش پیش بیاید و لیلا می ذیرد.چند سال بعد از ازدواج حیدر عازم سوریه می‌شود و لیلا در تنهایی خود با حیدر و خاطراتش سر می کند ...

|

با اعلام دبیرخانه جشنواره سراسری تئاتر کاشان

سه نمایش از همدان به جشنواره مهر کاشان راه پیدا کردند
با اعلام دبیرخانه جشنواره سراسری تئاتر کاشان

سه نمایش از همدان به جشنواره مهر کاشان راه پیدا کردند

نمایش ، مجلس شاه کشی به روایت عکاس باشی اثری از مهرداد اتابک از نهاوند و گمشده اثر فرهاد لباسی از همدان و بیماری لاعلاج اثر مریم خاک‌کار از ملایر جزو آثار منتخب هستند

|

توسط گروه نمایشی آریا

نمایش«قرار» در همدان به روی صحنه می رود
توسط گروه نمایشی آریا

نمایش«قرار» در همدان به روی صحنه می رود

نمایش «قرار» داستان انتظار و‌ خاطرات پدری برای بازگشت فرزندش از سفری ٣٠ ساله را روایت می کند. این نمایش متکی به روایت‌های شرقی و بازخوانی اساطیری در موضوع است و داستان خود را با تکنیک جریان سیال ذهن روایت می‌کند.

|

منوچهر اکبرلو داور بخش خیابانی بیست و چهارمین جشنواره تئاتر کودک ونوجوان

تئاتر برای همه است
منوچهر اکبرلو داور بخش خیابانی بیست و چهارمین جشنواره تئاتر کودک ونوجوان

تئاتر برای همه است

رای رسیدن سریع به اهداف شعار تئاتر، کوتاه‌ترین راه همان توجه به تئاتر خیابانی است؛ ضمن اینکه نیازمند تغییر نگاه هنرمندان و مدیران فرهنگی به تئاتر خیابانی هستیم.

|