در حال بارگذاری ...
 • اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره تئاتر کودک ونوجوان همدان

  تئاتر زنده است

  هنر جریانی است برای نگاه بلند و رسیدن یه کمال تئاتر یکی از مسیر هایی است  رسیدن به کمال را هموار میکند اگر نگاه ما بلند باشد آسمان با همه  ارتفاعش به بلندای زمین نمی رسد. نگاه بلند نیازی به  توجه فیزیکی  آسمان ندارد نگاه که بلند باشد  زمین  بلند ترین  جای هستی است و تئاتر این مسیر را فراهم میکند. 

  به گزرارش همدان تئاتر، آیین اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان در مجتمع فرهنگی ابن سینا با مجری گری حمید ترابیان از هنرمندان تئاتر همدان و مجری برنامه تلوزیونی  حالا خورشید برگزار شد شد.

  در این مراسم معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و هنرمندانی چون اصغر همت، بهرام شاه‌محمدلو، گلاب آدینه، مریم سعادت، مریم کاظمی به عنوان دبیر جشنواره، لاله صبوری و بهرام دوست‌قرین حاضر بودند 

  در این آیین که سالن مملو از جمعیت بود از دو پیشکسوت عرصه تئاتر کشور «مریم سعادت» و «بهرام دوست‌قرین» تجلیل شد.

  گروه تئاتر از بندرعباس در این برنامه نمایش شادی را برگزار کردند و پانتومیم و اجرای موسیقی شاد نیز در بین مراسم از دیگر بخش‌های آن بود.

  علیرضا درویش نژاد، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در آیین اختتامیه جشنواره گفت: هنر جریانی است برای نگاه بلند و رسیدن یه کمال تئاتر یکی از مسیر هایی است  رسیدن به کمال را هموار میکند اگر نگاه ما بلند باشد آسمان با همه  ارتفاعش به بلندای زمین نمی رسد. نگاه بلند نیازی به  توجه فیزیکی  آسمان ندارد نگاه که بلند باشد  زمین  بلند ترین  جای هستی است و تئاتر این مسیر را فراهم میکند. 
  تئاتر کودک و نوجوان پایه خلاقیت است برای رسیدن به کمال  چون زیبایی دارد و کودک شفافیت و صداقت دارد کودک کمال را می سازد و بین زمین و آسمان پیوند می زنند.افلاطون  میگوید که ما اصالتمان در ماورا است   اگر نگاهمان بلند باشد زمین هم ماورا است  اگر چشممان به افق باشد در شب هم می شود خورشید را دید.
  وی افزود:بیست و پنج سال پیش شخصی به نام  محمد حسین صوفی جشنواره تئاتر کودک را در همدان   بنیان نهاد و امروز جای تقدیر از این شخصیت بزرگ است.

  در ادامه  از «محمدحسین صوفی» به عنوان بنیانگذار جشنواره تئاتر کودک در همدان نیز تقدیر شد.

   

  در بخش نمایش نامه نویسی تئاتر کودک و نوجوان، «سمیرا سلیمانی فارسانی» نویسنده نمایشنامه «ماه و ماهی» از فارسان جایزه خود را به کمپین بچه‌های کانون اصلاح و تربیت اهداء کرد که با  نمایش «اولیور توئیست» در جشنواره بیست و پنجم حضور داشتند.

  مجید حسینی ،معاون امور هنری وزارت ارشاددیگر سخنران مراسم اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان بود که توجه به تداوم همدلی،نشاط و مسئولیت پذیری اجتماعی را مهم ارزیابی کرد و گفت:  باید به هنر به عنوان عام و به تئاتر به عنوان یک رسانه اجتماعی در جامعه توجه شود  چرا که تئاتر مردم را به گفت گو، تعالی و صلح سوق می دهد.
  معاون امور هنری وزارت ارشاد در پایان از مسئولین استان و هنرمندان سخت کوش تئاتر تشکر کرد و گفت: تئاتر پدیده آورنده امید است و رو ترقی است و ما نیز با تاسیس تماشاخانه های مخصوص تئاتر کودک توجه خود را بیش از پیش نشان خواهیم داد و در سال بعد به جز در همدان به موازات در دیگر استان های خواهان این جشنواره را برگزار خواهیم کرد.

   

  دبیر بیست و پنجمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان با سلام به کودکان و نوجوانان ایران، مردم همدان و همه هنرمندان گفت: جشنواره ای دیگر را باهم به پایان بردیم.
  وی در ادامه گفت: امیدوارم زیر چتر شعار چشنواره زمینه تبدیل کودکان به زنان و مردان آهنین  فراهم شود.
  وی با بیان اینک جشنواره تئاتر کودک و نوجوان قادر نیست همه مشکلات شخصی، شغلی و اجتماعی ما را حل کند، افزود: اما تئاتر می تواند به فعالیت هنری ما جهت بدهد.
  کاظمی با بیان اینکه دنیای تئاتر محدودیتی ندارد چون نمایش حد و مرزی ندارد، اضافه کرد: توجه همه را به کمپین حمایت از نمایش الیورتویست جذب می کنم و امیدوارم با مشارکت خود در کمپین، زمینه اتفاقات خوبی را فراهم‌کنیم.

   

  و در ادامه برنامه برگزیدگان بخش های مختلف تئاتر خردسال،کودک، نوجوان، آرای مردمی و استیژ معرفی شدند
  مطالب مرتبط

  کارگردان همدانی حاضر در بخش خردسال

جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان جزو برترین جشنواره های هنری دنیاست
  کارگردان همدانی حاضر در بخش خردسال

  جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان جزو برترین جشنواره های هنری دنیاست

  نمایش «هرکسی توی دنیا یه شکلی و رنگی داره» در بخش مسابقه تئاتر خردسال جشنواره تئاتر کودک و نوجوان روز دوشنبه۲۰آبان در دو سانس ۱۵ و۱۷ در پلاتو استاد عبادی همدان به روی صحنه می رود

  |

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان همدان:

مدیریت سالن های تئاتر به هنرمندان تئاتر واگذار شد
  رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان همدان:

  مدیریت سالن های تئاتر به هنرمندان تئاتر واگذار شد

  در این دوره از جشنواره، ۹ سالن پیش‌بینی‌شده که هفت سالن برای اجرای نمایش و دو سالن برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی است. امسال قرار است صندلی‌های سالن‌ها شماره‌گذاری شده و بلیت‌فروشی صورت اینترنتی صورت بگیرد. در این دوره از جشنواره ۳۰ نفر از بانوان و آقایان هنرمند استان ...

  |

  با نظر هیات انتخاب بخش‌های کودک و نوجوان جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان

نمایش «بالتازار»  از همدان برگزیده شد
  با نظر هیات انتخاب بخش‌های کودک و نوجوان جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان

  نمایش «بالتازار» از همدان برگزیده شد

  نمایش «بالتازار» به نویسندگی و کارگردانی محسن پور قاسمی کاری از گروه نمایشی صحنه بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان روی صحنه می‌رود.

  |

  با نظر هیأت ارزیاب بخش کودک جشنواره تئاتر کودک و نوجوانان همدان

دو نمایش از همدان برگزیده شد
  با نظر هیأت ارزیاب بخش کودک جشنواره تئاتر کودک و نوجوانان همدان

  دو نمایش از همدان برگزیده شد

  هیات انتخاب بخش‌های کودک و نوجوان متشکل از یدالله آقاعباسی ، جهانشیر یاراحمدی ، جواد کبودرآهنگی ، حسن دولت‌آبادی و کریم اکبری‌مبارکه ، اسامی ۸ نمایش راه‌یافته به بخش کودک را اعلام کردند که دو نمایش از همدان در میان آثار پذیرفته شده دیده می شود.

  |

  گروه راسپینا اجرا می‌کند

نمایش «سیرک سیار» در همدان به صحنه می رود
  گروه راسپینا اجرا می‌کند

  نمایش «سیرک سیار» در همدان به صحنه می رود

  نمایش «سیرک سیار» ویژه کودکان و نوجوانان به نوشته ی اوراندهریس و ترجمه ی سیدحسین فدایی حسین  وکارگردانی فرزادلباسی و اهنگساز:محمدمهدی فتحی از30 خرداد  تا 14  تیر  ساعت19:30 در تالار فجر همدان به روی صحنه می رود.

  |

  در دور جدید نشست های نمایش نامه خوانی

نمایش نامه «کمدی ازدواجات» در همدان خوانده می شود
  در دور جدید نشست های نمایش نامه خوانی

  نمایش نامه «کمدی ازدواجات» در همدان خوانده می شود

  نمایش نامه« کمدی ازدواجات» به نویسندگی و کارگردانی هم چنین بازی مشترک بهروز ناصر شریعتی و آرش بیات  روز پنجشنبه 27 دی ماه ساعت 16:30 در پلاتو مجموعه تئاتر شهر همدان خوانش می شود.

  |

  نظرات کاربران