در حال بارگذاری ...
 • توسط گروه نمایشی راسپینا

  نمایش« کاش چشم نمی دید، مضحکه قتل امیر کبیر» در همدان به روی صحنه می رود

  نمایش« کاش چشم نمی دید، مضحکه قتل امیر کبیر» نوشته مهدی صفاری نژاد و کارگردانی فرزاد لباسی کاری از گروه نمایشی راسپسنا از ۱۵ الی ۳۱ مرداد ساعت ۲۰:۳۰ در تالار فجر همدان به روی صحنه می رود.

  به گزارش همدان تئاتر، نمایش« کاش چشم نمی دید، مضحکه قتل امیر کبیر» نوشته مهدی صفاری نژاد و کارگردانی فرزاد لباسی کاری از گروه نمایشی راسپسنا از 15 الی 31 مرداد ساعت 20:30 در تالار فجر همدان به روی صحنه می رود.

  نمایشنامه «کاش چشم نمی‌دید؛ مضحکه قتل امیرکبیر» مبتنی بر هفت شخصیت است که در ترکیبی از تقلیدچی ها روایت را پیش می برند. عنوان این شخصیت ها که شامل 6 مرد و یک زن هستند، « جرقه»، « امین الخزینه»، « مبصر الخزینه»، « رکن الخزینه»، « کاشف الخزینه»، « ماه نساء» و « آقا بالاخان» نام دارند. همه این ها شخصیت هایی ابداعی هستند که که به نوعی با فضای معاصر نیز همانندسازی شده اند؛ به این ترتیب که این ترکیب های شخصیتی با عناوین و اسامی اعضای اولین هیات مدیرۀ خانه تئاتر کاشان همانندی دارند و خواننده در آغاز نمایشنامه و در قالب معرفی شخصیت ها در جریان این همپوشانی ها قرار می گیرد.

  مرتضی تحصیلی،سیدمهرداد کاووسی حسینی،امید نوعی شاد، امیرحسین فاطمی،امین فعلعه گری،ملیکا محمدی ،امید خدابنده لو و پگاه معصومی به عنوان بازیگر در  نمایش« کاش چشمم نمی دید، مضحکه قتل امیر کبیر»  حضور دارند.علیرضا ذاکریان،سینا ابراهیمی وآرش صادقی به عنوان گروه موسیقی و جواد انصافی نیز مشاورکارگردان و امید انصاری طراح صحنه حضور دارند
  نظرات کاربران