در حال بارگذاری ...
 • سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر خبر داد:

  ملایر میزبان سی و یکمین جشنواره تئاتر همدان شد

  سی و یکمین جشنواره تئاتر استان همدان از ۳ الی ۶ شهریور به میزبانی شهر ملایر برگزار می‌شود.

  به  گزارش همدان تئاتر، حجت‌‌الاسلام طالب ترکاشوند  سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر، در جمع خبرنگاران با اشاره به  برگزاری سی و یکمین جشنواره تئاتر استان همدان در ملایر اظهار کرد: این جشنواره از سوم تا ششم شهریورماه در ملایر برگزار می‌شود.

  وی با اشاره  به شرکت 20 گروه نمایشی دراین جشنواره گفت: بعد از داوری هفت گروه برای رقابت در جشنواره برگزیده شدند.

  سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر با بیان اینکه علاوه بر بخش رقابتی یک گروه هم در بخش جنبی در نظر گرفته  شده است تصریح کرد: این جشنواره در دو سالن شامل سالن مجتمع فرهنگی و هنری اداره ارشاد و مرکز آموزش و هنر برگزار می‌شود.

  وی از حضور 200 نفر از هنرمندان و عوامل اجرایی در این جشنواره خبر داد و افزود‍: تمام تمهیدات لازم برای برگزاری مطلوب این جشنواره در نظر گرفته شده است.

  ترکاشوند  با بیان اینکه دو  خوابگاه شامل یک خوابگاه خواهران و یک خوابگاه برادران برای اسکان هنرمندان در نظر گرفته شده است افزود: در این زمینه اداره اوقاف آموزش و پرورش و فرمانداری همکاری لازم را با اداره فرهنگ و ارشاد داشتند.

  وی از حضور سه داور در این جشنواره خبر داد و گفت: یک داور از مرکز و دو داور نیز به صورت منطقه‌ای و استانی برای داوری در جشنواره حضور دارند و برای نقد و بررسی هم یک داور ملایری به نام  محمد قاسمی برای بخش نقد و بررسی در این جشنواره حضور خواهد داشت.

  سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر با اشاره به اینکه از بین هفت گروهی که با هم رقابت می‌کنند دو گروه برای جشنواره فجر انتخاب می شوند افزود: دو گروه نمایش خیابانی نیز در این جشنواره  اجرا خواهند داشت.

  وی به با بیان اینکه اختتامیه این جشنواره  صبح چهارشنبه  ششم  شهریورماه برگزار می‌شود گفت: اختتامیه با حضور مسوولان استان و شهرستان و هنرمندان برگزار خواهد شد.

  ترکاشوند گفت:  بر اساس آرا هیأت انتخاب و ارزیاب سی و یکمین جشنواره تئاتر استان همدان، احمد بیگلریان، سهراب نیک فرجاد، نبی‌الله بیات و حسین صفی( داور ناظر) نمایش های زیر برای حضور در جشنواره انتخاب شدند:

   نمایش (ورود آقایان ممنوع) به کارگردانی منیژه احمدی از همدان، (لیلی و مجهول ) به کارگردانی سجاد طهماسبی از تویسرکان، (خوابگاه دختران شماره 13) به کارگردانی مهدی کلهری از همدان، (چند برش از مغز سرباز برجک شماره چهار) به کارگردانی رضا باغبان و بهرام حاج علی اکبری از ملایر، (طمارزو) به کارگردانی روح‌الله صالحی از همدان، (موسیو ابراهیم و گلهای قرآن) به کارگردانی ابراهیم یمین اسماعیل و محمود غفاری از بهار، (فرجام عجیب زوج نافرم ) به کارگردانی مزدک مهیمنی از همدان، نمایش (بوم، با، بیم) به کارگردانی حمید محبی از کبودراهنگ در بخش جنبی.

  سی و یکمین جشنواره تئاتر استان همدان از 3 الی 6 شهریور به میزبانی شهر ملایر برگزار می شود.
  نظرات کاربران