در حال بارگذاری ...
 • راهیابی 4 نمایش از استان همدان به مرحله نهایی نهمین دوره تئاتر صاحبدلان

  نمایش‌های «واگویه‌های علی گندابی»، «کربلای بی‌شمر» و «نای و نی» به طور قطعی و نمایش «گورکن» (منوط به بازبینی مجدد) از استان همدان برای حضور در بخش صحنه‌ای نهمین دوره تئاتر صاحبدلان انتخاب شدند.

  به گزارش تئاترهمدان، هیئت انتخاب نهمین دوره تئاتر صاحبدلان اسامی ۳۲ اثر پذیرفته‌ شده در بخش صحنه‌ای و ۱۳ اثر راه‌یافته به بخش خیابانی این رویداد را اعلام کردند.

  بر اساس این خبر، طبق اعلام اعضای هیئت انتخاب نهمین دوره تئاتر صاحبدلان متشکل‌ از علی موذنی، یدالله وفاداری و مجید اشتیاقی، در بخش صحنه‌ای از میان ۳۲ اثر، پذیرش ۲۳ اثر بصورت قطعی و ۹ اثر منوط به بازبینی و همچنین از میان ۱۳ اثر بخش خیابانی نیز ۷ اثر به‌صورت قطعی و ۶ اثر به‌صورت مشروط پذیرفته ‌شدند.

  نمایش‌های «واگویه‌های علی گندابی» به کارگردانی محمدجواد کبودرآهنگی، «کربلای بی‌شمر» به کارگردانی سعید باغبانی و «نای و نی» به کارگردانی بهنام میرزایی آثار هنرمندان استان همدان هستند که به‌صورت قطعی در بخش صحنه‌ای این رویداد پذیرفته‌شده‌اند.

  نمایش «گورکن» به کارگردانی کیانوش بهروزپور هم منوط به بازبینی در بخش صحنه‌ای به نهمین دوره تئاتر صاحبدلان راه‌یافته است.

  نهمین دوره تئاتر صاحبدلان به همت کانون تئاتر دینی اداره کل هنرهای نمایشی با همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌های کشور و انجمن هنرهای نمایشی در سه بخش‌ نمایش‌های صحنه‌ای، نمایش‌های خارج از صحنه و مسابقه نمایشنامه‌نویسی برگزار می‌شود.
  نظرات کاربران