در حال بارگذاری ...
 • در آیین اختتامیه بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک ونوجوان همدان

  مرکز ملی استیژ ایران برگزیدگان خود را شناخت

  نوآوری و بدعت، وجود عناصر خلاقانه، توجه به مخاطبان از دیدگاه هنری و زمینه های فنی و تکنیکی نمایش‌ها، داوران این دوره مرکز ملی اسیتژ متشکل از زهرا صبری، امیرحسین عسگری و مریم کاظمی اعلام می‌دارند انتخاب نمایش‌های بهتر در مقایسه با کیفیت مطلق نیست و از بین ۳۲ نمایش منتخب نهایی بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در چهاربخش خردسال، کودک،نوجوان وخیابانی، ارزیابی صورت گرفته است وضمن احترام به همه گروه‌های شرکت‌کننده که به مرحله حضور، اجرا و داوری جشنواره رسیده‌اند، برگزیدگان خود را اعلام می‌کنند

  در آیین پایانی بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، بیانیه هیات داوران مرکز ملی اسیتژ ایران در آیین اختتامیه جشنواره قرائت شد که در ادامه آمده است: 

  با توجه به تاکیدات همه ساله مرکز استیژ جهانی نسبت به اشتراک گذاشتن تجربیات و تلاش‌های کسانی که به طور مستمر برای کودکان و نوجوانان نمایش تولید می کنند ضمن حفظ استقلال و شخصیت فرهنگی کودکان و نوجوانان ایرانی، داوران این دوره مرکز ایرانی اسیتژ برای انتخاب آثار بهتر به نکات زیر توجه کرده‌اند.

  نوآوری و بدعت، وجود عناصر خلاقانه، توجه به مخاطبان از دیدگاه هنری و زمینه های فنی و تکنیکی نمایش‌ها، داوران این دوره مرکز ملی اسیتژ متشکل از زهرا صبری، امیرحسین عسگری و مریم کاظمی اعلام می‌دارند انتخاب نمایش‌های بهتر در مقایسه با کیفیت مطلق نیست و از بین ۳۲ نمایش منتخب نهایی بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در چهاربخش خردسال، کودک،نوجوان وخیابانی، ارزیابی صورت گرفته است وضمن احترام به همه گروه‌های شرکت‌کننده که به مرحله حضور، اجرا و داوری جشنواره رسیده‌اند، برگزیدگان خود را اعلام می‌کنند.

  هیات داوران انتظار دارد مرکز ملی اسیتژ و همه متولیان و دست‌اندرکاران تئاتر کودک و نوجوان بتوانند در مسیر وظیفه اصلی خویش که فراهم کردن تسهیلات اجراهای حرفه ای و بالا بردن ظرفیت‌های تولیدات مستمر اجرایی است حرکت کنند و انتخاب و اعلام نمایش‌ها، هر سال حرکت نمادینی برای یادآوری هدف اصلی باشد.  

   در بخش خردسال

  _ تندیس اسیتژ، لوح تقدیر و بیست و پنج میلیون  ریال جایزه نقدی به نمایش "هرکی تو دنیا یک شکل و رنگی داره" به کارگردانی (حامد ترابی) به عنوان نمایش برگزیده، بخاطر طراحی میزانس و فضاسازی مناسب با موضوع و استفاده درست از ابزار.

  - لوح تقدیر و پنج میلیون ریال جایزه نقدی به نمایش "دامن خیال انگیز من" به کارگردانی (بهناز مهدیخواه) به خاطر ایجاد لحظات بدیع در فرم به منظور روایت درست قصه نمایش.

  در بخش کودک

  - لوح تقدیر و پنج میلیون ریال جایزه نقدی به نمایش "کچل کفتر باز"به کارگردانی(آزاده انصاری) بخاطر انضباط و انسجام گروه اجرایی و طراحی بستر مناسب برای رسیدن به هدف نهایی قصه نمایش.

  در بخش نوجوان

  - تندیس اسیتژ، لوح تقدیر و بیست و پنج میلیون ریال به نمایش"به مرور زمان" به کارگردانی(حسین اسدی) به عنوان نمایش برگزیده بخاطر طراحی میزانسن و فضاسازی مناسب با موضوع و استفاده درست از ابزار.

  _لوح تقدیر و مبلغ پنج میلیون ریال جایزه نقدی به نمایش "افسانه ماردوش" به کارگردانی (محمد جهانپا) بخاطرهدایت درست بازیگران در موقعیت های متفاوت و طراحی مناسب و کاربردی عروسک با توجه به قصه نمایش.

  در بخش خیابانی

  - تندیس اسیتژ، لوح تقدیر و مبلغ بیست و پنج میلیون ریال جایزه نقدی به نمایش"یک چالش نه چندان کوچولو و خونه مادربزرگه" به کارگردانی(نورالله لک) به عنوان نمایش برگزیده بخاطر انتخاب و طراحی ویژه برای یک نمایش خیابانی مناسب موضوع ویژه نوجوانان و هدایت درست بازیگران.

  -لوح تقدیر و مبلغ پنج میلیون ریال جایزه نقدی به نمایش "وقتی که هفت سالم بود" به کارگردانی (مهدی حبیبی) بخاطر ایجاد تصاویر مناسب و موثر برای انتقال مفهوم به مخاطب.

  بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان امروز ۲۱ آبان‌ماه در همدان با معرفی برگزیدگان در حال برگزاری است.
  مطالب مرتبط

  در آیین اختتامیه بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک ونوجوان همدان

جایزه ویژه «دوستدار کودک» اهداء شد
  در آیین اختتامیه بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک ونوجوان همدان

  جایزه ویژه «دوستدار کودک» اهداء شد

  در آیین پایانی بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان، خانه تئاتر و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان جایزه ویژه «دوستدار کودک» به برگزیدگان اهداء شد

  |

  پیشکسوت تئاتر همدان:

نگاه نو را جدی بگیریم
  پیشکسوت تئاتر همدان:

  نگاه نو را جدی بگیریم

  احمد بیگلریان گفت: پیشنهاد من به مسئولان جشنواره این است که در هنگام پایان جشنواره، شعار دوره بعدی را اعلام کنند تا هنرمندان فرصت کافی را برای تولید آثار خود بر اساس شعار جشنواره داشته باشند.

  |

  از سوی دبیرخانه دائمی جشنواره

فراخوان بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان منتشر شد
  از سوی دبیرخانه دائمی جشنواره

  فراخوان بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان منتشر شد

  بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با شعار «کودک، طبیعت، تئاتر» توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی و انجمن هنرهای نمایشی ایران، پاییز ۱۳۹۸ در شهر تاریخی همدان برگزار می‌شود.

  |

  سومین روز از کارگاه جان ساماها:

خلاقیت راز پیروزی بازیگر
  سومین روز از کارگاه جان ساماها:

  خلاقیت راز پیروزی بازیگر

  سومین روز از کارگاه جان ساماها، بازیگر، کارگردان، تولیدکننده و مدرس کارگاه‌های آموزشی از استرالیا با موضوع «افزایش حس خلاقیت نمایشی در اجرای زنده تئاتر» روز یک شنبه 19 آبان‌ماه از ساعت 9 الی 12 در سالن سازمان محیط زیست همدان برگزار شد. 

  |

  در نشست شبانه جشنواره بیست و ششم

نمایشنامه «ستاره کار» خوانده شد
  در نشست شبانه جشنواره بیست و ششم

  نمایشنامه «ستاره کار» خوانده شد

  در نشست شبانه  بیست و ششمین جشنواره بین المللی تاتر کودک و نوجوان نمایشنامه «ستاره کار» یکی از نمایشنامه های برگزیده جشنواره بیست و ششم به نویسندگی  اعظم جعفری(فروغ) رستگار و سیروس زردشتی در روز شنبه ۱۸ ابان ساعت ۲۳  در لابی هتل باباطاهر برگزار خوانش شد. 

  |

  در بخش جنبی بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان

«روز قشنگ سارا» در رزن به صحنه می رود
  در بخش جنبی بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان

  «روز قشنگ سارا» در رزن به صحنه می رود

  نمایش موزیکال «روز قشنگ سارا» نوشته عباس دوست قرین و کارگردانی مصطفی بیگی کاری از گروه نمایشی لبخند از از روز‌ شنبه، 18الی 20 آبان  ساعت 10 تا 12 در مجتمع فرهنگی هنری اندیشه رزن به روی صحنه می‌رود.

  |

  در روز سوم جشنواره بیست وششم کودک ونوجوان

اعضای ستاد برگزاری جشنواره تئاتر کودک از مرکز خیریه «گل‌های نسیم» بازدید کردند
  در روز سوم جشنواره بیست وششم کودک ونوجوان

  اعضای ستاد برگزاری جشنواره تئاتر کودک از مرکز خیریه «گل‌های نسیم» بازدید کردند

  اعضای ستاد برگزاری بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان از مرکز خیریه «گل‌های نسیم» بازدید کردند.رئیس جشنواره و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در این بازدید گفت: در طول سال نمایش‌های متعددی در همدان اجرا می‌شود و این آمادگی وجود دارد سهمیه‌ای نیز ...

  |

  نظرات کاربران