در حال بارگذاری ...
با اعلام نتایج بخش ارزیابی متون صحنه هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت

نمایش نامه« گمگشته» از همدان انتخاب شد

با رای هیئت ارزیابی متون هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت ، آقایان محمود فرهنگ، دکتر مهرداد رایانی‌مخصوص، دکتر مهدی کاموس، امیر نصیربیگی و احسان زیورعالم، از میان ۵۴۱ اثر رسیده به بخش صحنه‌ای جشنواره تعداد ۷۰ اثر از استان‌های مختلف کشور به مرحلۀ بعدی راه پیدا کردند. که نمایشنامه« گمگشته» به نویسندگی فرهاد لباسی و کارگردانی محمدرضا باباخانیان از همدان در میان آثار پذیرفته شده جهت ارزیابی فنی و صحنه ای دیده می شود.

به گزارش  همدان تئاتر، با رای هیئت ارزیابی متون هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت ، آقایان محمود فرهنگ، دکتر مهرداد رایانی‌مخصوص، دکتر مهدی کاموس، امیر نصیربیگی و احسان زیورعالم، از میان 541 اثر رسیده به بخش صحنه‌ای جشنواره تعداد 70 اثر از استان‌های مختلف کشور به مرحلۀ بعدی راه پیدا کردند. که نمایشنامه« گمگشته» به نویسندگی فرهاد لباسی و کارگردانی محمدرضا باباخانیان از همدان در میان آثار پذیرفته شده جهت ارزیابی فنی و صحنه ای دیده می شود.

 دبیرخانۀ هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت، ضمن تشکر و احترام به حضور نمایشنامه‌نویسان و کارگردانان شرکت‌کننده در این بخش، طبق بند سومِ بخش شرایط و مقررات فراخوان جشنواره، آثاری را که حداقل یک دوره اجرای حرفه‌ای (حداقل پانزده اجرا) در تالارهای نمایشی کشور داشته و یا در جشنوارۀ ملی شرکت داشته‌اند، از روند ارزیابی حذف نموده‌است.

منتخبین این بخش به شرح ذیل اعلام می‌گردد:

 

1) اولین ستارۀ شب، نویسنده: علی میرزا‌عمادی کارگردان: مجید علم‌بیگی از تهران

 

2) و ناگهان باران، ن: احسان روحی ک: مهدی صفی‌آبادی از خوزستان

 

3) سنجاق، ن: حمیدرضا قاسمی ک: مسعود نریمانی از اصفهان

 

4) راه پیموده نشده، ن: غلامحسین دولت‌آبادی ک: غلامحسین دولت‌آبادی از تهران

 

5) آخرین دیدار، ن: مینا کریمی ک: صدیقه مشایخی از قم

 

6) بهشت حکیم‌الله، ن: خسرو امیری ک: ریحانه رضی از تهران

 

7) رقص روی زنبق‌ها، ن: مهدی تنگستانی ک: زهرا کمال‌زاده از بوشهر

 

8) مادر، ن: پیمان دانشمند ک: شیوا خسرومهر از تهران

 

9) ایستاده چون سرو، ن: هاشم پورمحمدی ک: مرتضی اسدی‌مرام از کرمانشاه

 

10) قرقرۀ آب با آهنگ نقاره،  ن: اردوان زینی‌سوق ک: محسن فتحی از کهگیلویه ‌و بویراحمد

 

11) اروندرود امشب را فراموش نخواهد کرد، ن: مسعود احمدی ک: سید امین پرس از  فارس

 

12) داستان آن کلات، ن:  بهار مومنی ک: محمد هاشم‌زاده از اصفهان

 

13) 16-997، ن: مالک سراج ک: مالک سراج از تهران

 

14) میراشکار، ن: بهناز دوستی‌پاشاکالایی ک: حمیدرضا هراسانی از مازندران

 

15) آواز سنگ غمگین، ن: پدرام رحمانی ک: پدرام رحمانی از آذربایجان غربی

 

16) یک قاب، هزار خاطره، ن: منوچهر اکبرلو ک: حمیدرضا ملاحسینی از تهران

 

17) شش خاطره و یک شکست، ن: غلامحسین دریانورد ک: احمد محمدی از بوشهر

 

18) قره‌نی، ن: سیروس همتی ک: محمدعلی جلیلی از تهران

 

19) ملافه‌های این تخت باید بسوزن، ن: مهتاب عسکری ک: مهتاب عسکری از تهران

 

20) خانه‌ای برای پرواز، ن: مجید کاظم‌زاده‌مژدهی ک: مجید کاظم‌زاده‌مژدهی از گیلان

 

21) سرد سرخ تبریز، ن: نیما حسن‌بیگی ک: امیر حجازی از آذربایجان شرقی

 

22) برونسی، ن: مرتضی شاه‌کرم ک: مرتضی شاه‌کرم از تهران

 

23) کجایی ابراهیم؟، ن: لیلی عاج ک: لیلی عاج  از تهران (مشروط)

 

24) برهوت ساعت 4 بعدازظهر، ن: مهدی نصیری ک: علی احمدیان از کرمانشاه

 

25) اژدهای کارون، ن: عقیل جماعتی ک: رادمهر کشانی از اصفهان

 

26) موسی، کو تقی؟، ن: علیرضا دهقانی ک: علیرضا دهقانی از البرز

 

27) قره‌نی، ن: سیروس همتی ک: علی المعی از تهران

 

28)  اژدهای کارون،  ن: عقیل جماعتی ک: زینب فخار از بوشهر

 

29) بهشت حکیم‌الله، ن: خسرو امیری ک: سیمین بهفر از تهران

 

30) تَن‌ها، ن: علیرضا معروفی ک: علیرضا معروفی از البرز

 

31) تَپو، ن: رضا گشتاسب ک: رضا کرمی‌زاده از کهگیلویه ‌و بویراحمد (مشروط)

 

32) نقطۀ آبی در میانِ حافظه‌ای کبود، ن: وحید آبرود ک: پاشا بدرود از یزد (مشروط)

 

33) آنجا که آب ما را می‌برد، ن: فرهاد ارشاد ک: محمدصادق علی‌پور از فارس

 

34) قایق سوخته، ن: محمد علایی ک: محمد علایی از تهران

 

35) سر در گمان سرگردان، ن: محمدصادق اسدی ک: محمدصادق اسدی از تهران (مشروط)

 

36) خاطرات خانه‌ای که نیست، ن: کامران شهلایی ک: محمد لارتی- کامران شهلایی از تهران

 

37) فرنگیس، ن: محسن عظیمی ک: سپیده پهلوان‌زاده از تهران

 

38) کلنل، ن: محمد نقایی ک: امیر بشیری از خراسان رضوی

 

39) موج، ن: سجاد منصوری ک: سجاد منصوری از کرمان

 

40) جا مانده، ن: مهدی سرخی‌زاده‌یزدی ک: مرتضی کوراغلی از یزد

 

41) بازگشت، ن: مسعود بوستانی ک :بهنام تاج‌نسائی از البرز (مشروط)

 

42) یونس جنگل حرا، ن: سعید محبی ک: سعید محبی از تهران (مشروط)

 

43) ما دو نفر بودیم،  ن: آرش منصوری ک: محمدسعید فرازمند از کرمانشاه

 

44) کافه چیا، ن: صابر دل‌بینا ک: صابر دل‌بینا از کردستان

 

45) مردان جنگ، زنان دریا، ن: سید صادق فاضلی ک: معصومه خزائی از تهران

 

46) گمگشته، ن: فرهاد لباسی ک: محمدرضا باباخانیان از همدان

 

47) سگک، ن: کهبد تاراج ک: رضا بهرامی از تهران (مشروط)

 

48) به صرف چای و گلوله، ن: یلدا منتظری ک: یلدا منتظری از تهران (مشروط)

 

49) آخرین قطار جنگ، ن: سید صادق فاضلی ک: سید صادق فاضلی از خوزستان (مشروط)

 

50 ) بهترین شکل ممکن، ن: پوریا امیرسیافی ک: پوریا امیرسیافی از تهران

 

51) سیمرغ، ن: محمود مهدوی ک: اکبر صادقی از اردبیل

 

52) لیلیت،  ن: محمدرضا شاه‌مردی ک: محمدرضا شاه‌مردی از قم (مشروط)

 

53) پلنگ و پاره‌های شهر، ن: رضا گشتاسب ک: اکبر آیین از کهگیلویه ‌و بویراحمد

 

54) لیلی مجنون، مجنون لیلی، ن: نصرالله قادری ک: پوریا قصابی از خراسان رضوی

 

55) کمین ژاله، ن: حامد مکملی ک: حامد مکملی از قزوین (مشروط)

 

56) گمشده در شینگادور، ن: محمدامین محمودی ک: میلاد معینی‌نجف‌آبادی از اصفهان

 

57) پُلیتیک، ن: کوروش شاهونه ک: کوروش شاهونه از تهران (مشروط)

 

58) مزار شریف، ن: محمد عارف ک: زهرا اسدافروز از فارس

 

59) چای با طعم مین، ن: محمدرضا آزاد فرد ک: فیروز حیدرزاده از تهران

 

60) یزله، ن: محسن رحمانی ک: مهری ملاک از قم

 

61) آمده بودیم اینجا بمیریم،  ن: مریم منصوری ک: مریم منصوری از تهران

 

62) قاسم غریب، ن: اسماعیل سلیمانیان ک: محمد فروزانی از فارس

 

63) بی‌بی‌گل، ن: محمدباقر نباتی‌مقدم ک: نسرین احمدخانی از زنجان

 

64) مکث روی ریشتر هفتم، ن: محمدرضا آریانفر ک: جواد ایزددوست از اصفهان

 

65) روح بهمنشیر، ن: شاهد مجتهدزاده ک: آرزو مهری از اردبیل

 

66) کوچک‌ خان، ن: شیما جوادپور ک: شیما جوادپور از بوشهر

 

67) دریای ناخواهر، ن: رضا گشتاسب ک: حسن سبحانی از هرمزگان

 

68) پدر، جهان من کجاست؟، ن: بهزاد وزیری ک: حیدر رحیمی از تهران

 

69) بیداری به‌وقت خون، ن: احسان جانمی ک: احسان جانمی از اصفهان

 

70) فرار بزرگ، ن: اصغر گروسی ک: اصغر گروسی از فارس

 




مطالب مرتبط

در آیین پایانی چهارمین همایش ملی اربعین

نمایشنامه«آوند خون» از همدان برگزیده شد
در آیین پایانی چهارمین همایش ملی اربعین

نمایشنامه«آوند خون» از همدان برگزیده شد

در آیین پایانی چهارمین همایش ملی اربعین که به خاطره رعایت پروتکل های بهداشتی شیوع بیماری کرونا به صورت مجازی برگزار شد برگزیدگان بخش نمایشنامه نویسی معرفی شدند که نمایشنامه«آوند خون» نوشته روح الله صالحی از همدان شایسته تقدیر هیأت داوران قرار گرفت و مبلغ بیست و پنج میلیون ...

|

در راستای تکمیل زنجیره خدمات بیمه ای صندوق اعتباری هنر

نام نویسی بیمه درمان تکمیلی هنرمندان تمدید شد
در راستای تکمیل زنجیره خدمات بیمه ای صندوق اعتباری هنر

نام نویسی بیمه درمان تکمیلی هنرمندان تمدید شد

در راستای تکمیل زنجیره خدمات بیمه ای صندوق اعتباری هنر، ثبت نام بیمه درمان تکمیلی ویژه هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران در یک مرحله (بدون تمدید)  به مدت ۱۰روز از تاریخ  22 مهر 99 تا دوم آبان 99 از طریق وب سایت صندوق به ‌نشانی www.honarcredit.ir  انجام خواهد شد.

|

با توجه به تداوم شرایط ناشی از شیوع کرونا

فراخوان تکمیلی سی و دومین جشنواره تئاتر استان همدان منتشر شد
با توجه به تداوم شرایط ناشی از شیوع کرونا

فراخوان تکمیلی سی و دومین جشنواره تئاتر استان همدان منتشر شد

با توجه به تداوم شرایط ناشی از شیوع کرونا، پیرو فراخوان منتشره در خردادماه سال جاری، در راستای عمل به پروتکل های بهداشتی و ایجاد بستری مناسب برای مشارکت گروه های نمایشی استان در این رخداد ملی، فراخوان تکمیلی و اصلاحی  سی و دومین جشنواره تئاتر استان همدان منتشر شد

|

برای حضور در بخش کودک و نوجوان هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت

نمایش «موش کجا گربه کجا» از همدان انتخاب شد
برای حضور در بخش کودک و نوجوان هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت

نمایش «موش کجا گربه کجا» از همدان انتخاب شد

10 نمایش برگزیده بخش کودک و نوجوان، هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت معرفی شدند که نمایش «موش کجا گربه کجا» نویسنده حسین فدایی‌حسین، کارگردان فرزاد لباسی ازهمدان در میان آثار منتخب مرحله نهایی هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت دیده می شود.

|

توسط گروه نمایشی فریاد

نمایش خیابانی«سهراب کشون» اجرا می‌شود
توسط گروه نمایشی فریاد

نمایش خیابانی«سهراب کشون» اجرا می‌شود

نمایش خیابانی«سهراب کشون» به نویسندگی و کارگردانی سید مهرداد کاووسی حسینی کاری از گروه نمایشی فریاد با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد حفظ ارزشهای دفاع مقدس  رو پنجشنبه سوم مهرماه ساعت 16:30 درمحوطه باز  باغ موزه دفاع مقدس و روز شنبه پنجم مهرماه ساعت 17 در محوطه باز ...

|

توسط گروه  نمایشی آدراپانا

نمایش خیابانی«ایران بانو» در همدان اجرا می شود
توسط گروه نمایشی آدراپانا

نمایش خیابانی«ایران بانو» در همدان اجرا می شود

نمایش خیابانی«ایران بانو» به نویسندگی و کارگردانی نساء بخشی کاری از گروه نمایشی آدراپانا با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس روز پنجشنبه 3مهرماه ساعت 17 در محوطه باز تئاتر شهر همدان و روز شنبه 5 مهرماه ساعت 18 در محوطه ...

|

به منظور مستند سازی فعالیت هنرمندان تئاتر

نرم افزار« تئاتر همدان در سال 1398» منتشر شد
به منظور مستند سازی فعالیت هنرمندان تئاتر

نرم افزار« تئاتر همدان در سال 1398» منتشر شد

به منظور بهره مندی بهتر هنرمندان وعلاقمندان حوزه نمایش و به جهت مستند سازی فعالیت هنرمندان تئاتر استان همدان، درگاه تئاتر استان همدان؛ نخسین نرم افزار اجراهای عمومی در سال 1398 را منتشر کرد.

|

در قالب ویژه برنامه های پرده خوانی نینوا

مرشد مهدی چایانی نقل می خواند
در قالب ویژه برنامه های پرده خوانی نینوا

مرشد مهدی چایانی نقل می خواند

مرشد مهدی چایانی هنرمند پیشکسوت همدانی در قالب ویژه برنامه «پرده خوانی نینوا» از 3 الی 30 شهریور ساعت 21 در 22 منطقه و فرهنگسراهای شهر تهران به اجرای پرده خوانی و مراثی شهدای کربلا می پردازد

|

قابل توجه متقاضیان اجراهای محیطی

سامانه صدور مجوز آثار نمایشی راه اندازی شد
قابل توجه متقاضیان اجراهای محیطی

سامانه صدور مجوز آثار نمایشی راه اندازی شد

با رونمایی از «سامانه صدور مجوز آثار نمایشی» مدیران تماشاخانه‌ها و متقاضیان اجراهای محیطی در سراسر کشور می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی سامانه صدور مجوز آثار نمایشی به آدرس Sso.farhang.gov.ir فرآیند صدور مجوز را از طریق این سامانه پیگیری کنند.

|

نظرات کاربران