در حال بارگذاری ...

درخشش همدانی‌ها در اختتامیه بیست‌وششمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان

بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک ونوجوان همدان در حالی به کار خود پایان داد که گروه های همدانی در مراسم اختتامیه این جشنواره جوایز متعددی را از ان خود کردند.

به گزارش همدان تئاتر، بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک ونوجوان همدان در حالی به کار خود پایان داد که گروه های همدانی، آیین پایانی خوبی را پشت سر گذاشتند و دست پر در خانه ماندند.

نمایش «هر کی توی دنیا یه شکل و رنگی داره» به کارگردانی حامد ترابی و نمایش «مارمولک بد اَدا» به کارگردانی پگاه معصومی در بخش خردسال حضور داشتند و در بخش کودک نیز نمایش «نمکی و دیو الکی» به کارگردانی سعید باغبانی نیر و نمایش « بالتازار» به کارگردانی محسن پورقاسمی روی صحنه رفتند.

در بخش نوجوان هم نمایش «افسانه بایبری» به کارگردانی رضا روان حضور داشت و در بخش نمایش خیابانی، نمایش «اوکسی در جزیره» به کارگردانی نِسا بخشی و نمایش خیابانی «کمودور» به کارگردانی محمد محمدی قادر به اجرا درآمدند.

در آیین پایانی بیست و ششمین جشنواره بینالمللی تئاتر کودک ونوجوان همدان که از۱۶ تا ۲۱ آبان ماه به دبیری مجید قناد در شهر همدان برگزار شد هیأت داوران مرکز ملی اسیتژ  و در بخش خردسال، متشکل از زهرا صبری، امیرحسین عسگری و مریم کاظمی، تندیس اسیتژ، لوح تقدیر و بیست و پنج میلیون  ریال جایزه نقدی به نمایش «هر کی توی دنیا یه شکل و رنگی داره» به کارگردانی حامد ترابی به عنوان نمایش برگزیده، بهخاطر طراحی میزانس و فضاسازی مناسب با موضوع و استفاده درست از ابزار اهدا شد.

هیأت ‌داوران بخش مسابقه نمایشنامه‌نویسی متشکل از منصور خلج، احمد بیگلریان و حمیدرضا نعیمی، اسامی سه نمایشنامه برگزیده جشنواره بیست و ششم را اعلام کردند که نمایشنامه «ستاره‌کار» نوشته فروغ رستگار و سیروس زردشتی از همدان رتبه دوم این بخش را کسب کرد.

هیأت داوران بخش خیابانی بیست و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر  کودک و نوجوان همدان متشکل از محمد علی صادق حسنی، امیر مشهدی عباس و جواد انصافی در بخش مختلف ازهنرمندان همدانی تقدیر کردند:

طراحی فضا: هیأت داوران جایزه خود را به نمایش «اوکسی در جزیره بدنستان»  به نسا بخشی اعطا کرد.

تقدیر بازیگری مرد:  
هیأت داوران در این بخش از بازیگر نمایش«کمودور» احسان آزادجو تقدیر به عمل ‌آورد.

کارگردانی:  
هیأت داوران، جایزه این بخش را به همراه لوح تقدیر به کارگردان نمایش«اوکسی در جزیره بدنستان» نسا بخشی اعطا کرد

هیأت داوران در بخش بازیگری کودک، از بازیگران کودک نمایش‌»اوکسی در جزیره بدنستان» با اعطای هدیه تقدیر کرد.

بخش خردسال:

هیأت داوران این بخش، تقدیر ویژه خود را از آراد ترابی برای نمایش «هرکسی توی دنیا یه شکل و رنگی داره» اعلام کرد

بخش کودک:

هیأت داوران بخش کودک بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان متشکل دکتر قطب‌الدین صادقی، مجتبی مهدی و بهرام دوست قرین آرا خود را به این شرح اعلام کرد:

طراح لباس برگزیده:  
جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپل افتخار و جایزه نقدی اهدا می‌شود به خانم مهناز کرمی، طراح لباس نمایش «بالتازار»

بازیگر برگزیده:
جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی اهدا می‌شود به سعید باغبانی نیر بازیگر نمایش «نمکی و دیو الکی»

جایزه ویژه:
هیأت داوران به اتفاق آرا به خاطر بازی روان، شیرین و سرشار از اعتماد به نفس با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی از آراد ترابی بازیگر خردسال نمایش «بالتازار» قدردانی به عمل می‌آورد.

 کارگردانی:
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی اهدا می‌شود به محسن پورقاسمی کارگردان نمایش "بالتازار"

بخش نوجوان:

هیأت داوران بخش نوجوان جشنواره بیست و ششم متشکل از جدی کار، داوود کیانیان و حسین صفی از رضا روان طراح صحنه نمایش« افسانه بایبری» تقدیر کرد

جایزه برگزیده در بخش طراحی صحنه در این بخش از نرگس زهرا در نمایش «افسانه بایبری» تقدیر شد.

بازیگری مرد: جایزه برگزیده شهرام صمدی‌نیا از نمایش «افسانه بایبری» اهدا شد.
مطالب مرتبط

با نظر  هیات انتخاب چهارمین جشنواره سراسری نقالی و پرده‌خوانی غدیر (نقالان علوی)

سید مهرداد کاووسی حسینی نقل می خواند
با نظر هیات انتخاب چهارمین جشنواره سراسری نقالی و پرده‌خوانی غدیر (نقالان علوی)

سید مهرداد کاووسی حسینی نقل می خواند

هیات انتخاب چهارمین جشنواره سراسری نقالی و پرده‌خوانی غدیر (نقالان علوی) متشکل از علی ناری، امیر صادقی و مهدی چایانی پس از بازبینی آثار ارسالی شرکت‌کنندگان به این جشنواره، آثار راه یافته را به شرح زیر معرفی کردند  که نام  سید مهرداد کاووسی حسینی از همدان در میان آثار راه ...

|

با اعلام هیأت ارزیابی متون بخش خیابانی

دست پر همدانی ها برای هفدهمین جشنواره سراسری تئاترمقاومت
با اعلام هیأت ارزیابی متون بخش خیابانی

دست پر همدانی ها برای هفدهمین جشنواره سراسری تئاترمقاومت

هیأت ارزیابی متون هفدهمین جشنواره سراسری تئاترمقاومت متشکل از محمدحسین ناصربخت ، علی یعقوب زاده و پژمان شاهوردی ، نتایج ارزیابی متون این بخش بدون اولویت اعلام کردند که از مجموع 74 اثر راه یافته به مرحله ارزیابی اجرایی، هفت نمایش از استان همدان در میان آثار دیده می شود

|

زیر نظر کارشناس تئاتر استان همدان

مجموعه کارگاه های تخصصی آموزش تئاتر در همدان برگزار می شود
زیر نظر کارشناس تئاتر استان همدان

مجموعه کارگاه های تخصصی آموزش تئاتر در همدان برگزار می شود

مجموعه کارگاهای زیبایی شناسی در تئاتر، بازیگری در تئاتر، نمایشنامه نویسی و کارگردانی در تئاتر را با ظرفیت محدود برگزار می شود علاقمندان تا دهم تیرماه فرصت دارند جهت ثبت نام با شماره تلفن های 38381010 و 38381020 تماس حاصل نمایند.

|

از سوی دبیرخانه نخستین جشنواره تئاتر آپارتمانی«مان»

دو متن نمایشی از شهر ملایر پذیرفته شد
از سوی دبیرخانه نخستین جشنواره تئاتر آپارتمانی«مان»

دو متن نمایشی از شهر ملایر پذیرفته شد

در نخستین همایش تئاتر آپارتمانى تحت عنوان «مان» نمایش های «من زنده ام» به نویسندگی مهدی روزبهانی و  نمایش«پشت گلدانهای شهر» به نویسندگی موسی هدایتی و کارگردانی محمد مهیار آقانوری هردو از شهر ملایر در میان آثار راه  یافته به مرحله دوم و ارزیابی تصویری آثار دیده می شود

|

در دومین مسابقه نمایشنامه نویسی کودک و نوجوان«بادکنک طلایی»

نویسندگان همدانی برگزیده شدند
در دومین مسابقه نمایشنامه نویسی کودک و نوجوان«بادکنک طلایی»

نویسندگان همدانی برگزیده شدند

در اختتامیه مجازی دومین مسابقه نمایشنامه نویسی کودک و نوجوان«بادکنک طلایی» که میزبانی اصفهان برگزار شد  25 اثر در بخش های مختلف به عنوان آثار برتر معرفی شدند که مهدی کوثری یگانه و سید سامان باب الحوائجی از همدان در میان برگزیدگان پایانی این مسابقه دیده می شوند.

|

با هدف کشف و شکوفایی استعدادهای جوان

فراخوان سی و دومین جشنواره تئاتر استان همدان منتشر شد
با هدف کشف و شکوفایی استعدادهای جوان

فراخوان سی و دومین جشنواره تئاتر استان همدان منتشر شد

امید اجتماعی، ارتقاء نهاد خانواده، هم گرایی ملی و جهش تولید موضوعات پیش نهادی و اولویت دار سی و دومین جشنواره تئاتر استان همدان است که این جشنواره در سه بخش رقابتی –صحنه ای، بخش مرور که ویژه پیشکسوتان و یک نمایش به انتخاب دبیرخانه جشنواره و بخش خیابانی در آذرماه برگزار می ...

|

حسین صفی   از تئاتر همدان در سالی که گذشت

این چراغ هنوز روشن است
حسین صفی از تئاتر همدان در سالی که گذشت

این چراغ هنوز روشن است

سال 1398 برای تئاتر استان همدان، سال رونق اجراهای عمومی در سطح شهرستان های استان بود که نشان می دهد چراغ صحنه توسط هنرمندانش پر فروغ و روشن می تابد.در مجموع 148 عنوان نمایش در استان تولید شد و بیش از هزار و نهصد نوبت اجرای عمومی تئاتر باعث شد چراغ تئاتر در سالن های نمایش شهرستان ...

|

توسط گروه نمایشی فروغ

نمایش« سردار آسمانی» در نهاوند به روی صحنه می رود
توسط گروه نمایشی فروغ

نمایش« سردار آسمانی» در نهاوند به روی صحنه می رود

نمایش« سردار آسمانی» به نویسنگی شهریار طاهری و کارگردانی صحبت الله روشنفکر کاری از گروه نمایشی فروغ  26 الی 29 بهمن ساعت 16 در تالار اندیشه مچتمع فرهنگی هنری امام خمینی(ره) نهاوند به روی صحنه می رود.

|

با آیین رونمایی از تمبر یادبود تئاتر استان

مراسم تجلیل از هنرمندان تئاتر استان همدان برگزار شد
با آیین رونمایی از تمبر یادبود تئاتر استان

مراسم تجلیل از هنرمندان تئاتر استان همدان برگزار شد

مراسم بزرگ داشت پیشکسوتان و سرپرستان گروه های نمایشی استان همدان با هم انجمن هنرهای نمایشی استان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی روز پنجشنبه 17 بهمن ماه ساعت19  در تالار هتل خاتم همدان برگزار شد.

|

توسط گروه نمایشی فریاد

نمایش خیابانی« شروعی دوباره» در همدان اجرا می‌شود
توسط گروه نمایشی فریاد

نمایش خیابانی« شروعی دوباره» در همدان اجرا می‌شود

به همت دفتر تئاتر خیابانی ایران، انجمن هنرهای نمایشی همدان و به مناسبت روز جهانی مبارزه با اعتیاد نمایش خیابانی« شروعی دوباره»به نویسندگی و کارگردانی سید مهرداد کاوسی حسینی کاری از گروه نمایشی فریاد در 9 تیرماه 1399 ساعت 17 در محوطه تئاتر شهر همدان اجرا می شود.

|

نظرات کاربران